KENT SOKAK ÜNİVERSİTE

Duraktaki konteynerler öğrencileri mağdur ediyor

Antalya Sokakları- Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin önündeki durakta bulunan çöp konteynerleri hem otobüs şoförlerini hem de öğrencileri mağdur ediyor.

Akdeniz Üniversitesi Kampüsü’nde bulunan bir toplu taşıma durağının tam önünde bulunan çöp konteynerleri tepki çekiyor.
Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin önüne Konyaaltı Belediyesi tarafından çöp konteynerleri yeri yapıldı. Kısa bir süre sonra da bu yere iki adet çöp konteyneri yerleştirildi. Aradan bir süre geçtikten sonra tam çöp konteynerlerinin bulunduğu noktaya rektörlük tarafından durak yapıldı.

‘ABSÜRD’ BİR DURUM
Ancak durak yapıldıktan sonra çöp konteynerleri buradan kaldırılmadı.Üniversiteli öğrencilerin, yoğun saatlerde çöp konteynerlerinin çevresinde çöp kokuları arasında otobüs beklemek zorunda kalması ‘absürd’ bir durum oluşturuyor.

REKTÖRLÜK VE BELEDİYE YETKİLİLERİ GÖRMÜYOR MU?
İşin tuhaf yanı ise uzun süredir bu durum yaşanmasına rağmen hem rektörlük hem de belediye yetkililerinin bu duruma duyarsız kalması.
Belediye ekiplerinin de her gün bu konteynerleri boşaltırken bir tuhaflık olduğunu düşünüp yetkililere bildirmeyi gerek görmemesi ya da bildirmelerine rağmen bir türlü çözüm bulunamaması da oldukça ilginçtir.

antalya-akdeniz-universitesi-durak-cop (1)

ÇÖZÜMÜ ZOR DEĞİL
Bu durumun üniversiteye yakışmadığını belirten üniversiteli öğrenciler, rektörlüğün Konyaaltı Belediyesi’ne sözlü ya da yazılı bir başvuruyla bu sorunun çok rahatlıkla çözülebileceğini belirterek, eleştirilerini şu sözlerle dile getirdi: “Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü, Konyaaltı Belediyesi’ne başvurup çöp konteynerlerini uygun bir yere; 30-40 metre ileriye, geriye ya da yolun karşı tarafına koyabilir. Durakta bekleyenler her gün bu manzarayla karşılaşmak zorunda kalmaz. Umarız bu kötü görüntü en kısa sürede çözülür.”

ŞOFÖRLER DE TEPKİLİ
Kampüs ile çarşı arasında toplu taşıma seferleri yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi denetimindeki halk otobüsleri sürücüleri de bu duruma tepkili. Duraktaki çöp konteynerleri nedeniyle durağa yanaşamadıkları için trafiği olumsuz etkilediklerini belirten toplu taşıma şoförü, “Depolama alanlarındaki belediye görevlilerine bu durumu aktardık. Aynı zamanda rektörlük görevlilerine de bu durumun düzeltilmesi gerektiğini söyledik. Ancak bir türlü çözüm bulunmadı. Biz de zorlanıyoruz, öğrenciler de toplu taşıma araçlarına binerken etkileniyor” dedi.

Kaynak: Antalya Ajans/Semih Ersözler

Benzer Yazılar