MANŞET SOKAK

Halka açık plaj gerginliği

Muratpaşa Belediyesi’nin, 1’inci Derece Doğal SİT alanı falez kıyı bandında bulunan plaj noktalarının iyileştirmesi ve halka açılmasına yönelik projesinin çalışmalarına başlandı. Çevik kuvvet eşliğinde sabah saatlerinde yıkım için bölgeye gelen belediye ekipleri, restoranaLara Balık Evi’ne kıyıdaki plajı sökmesi için 10 gün süre tanıyarak ayrıldı. Belediye ekipleri ve restaurant sahipleri arasında gerginlik yaşandı.

Antalya – Muratpaşa Belediyesi, 1’inci Derece Doğal SİT alanı falez kıyı bandında bulunan plaj noktalarının iyileştirmesi için Antalya Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Komisyonu’ndan izin aldı. Bu izinle belediye ekipleri, ilk düzenlemeyi yapmak için sabah saatlerinde kentin ünlü restoranlarından Işıklar Caddesi’nin sonunda yer alan Lara Balıkevi’ne geldi.

Belediye Başkan Yardımcısı Erol İşbilen’in de aralarında bulunduğu ekip, bölgede yapmak istedikleri çalışmayı Lara Balıkevi’nin sahibi Erdal Atılgan ve avukatlarıyla paylaştı. Ancak Atılgan, projenin hukuksuz bir şekilde hayat geçirilmek istendiğini savundu. Muratpaşa Belediyesi’nin, Lara Balıkevi’nin restoran masalarının bulunduğu açık alandan denize inişi sağlamak için yol açmak istemesine Atılgan, ‘Burayı denetimsiz hale getirirsiniz” diyerek karşı çıktı.

Zaman zaman seslerin yükseldiği tartışma sırasında çevik kuvvet polisleri Lara Balıkevi’nin etrafında güvenlik önlemleri aldı. Tartışmalar arasında Plan ve Proje Müdürü Lale Aktürk Darıcı, Atılgan’ın avukatının kendisine yönelik, ‘Okuma yazmanız yok galiba” şeklindeki sözlerine ‘Benim okuma yazmam yok sadece çiziyorum” diye karşılık verdi. Uzun süren tartışmaların ardından gerekli yıkım işlemlerine başlamak için belediye ekipleri alanda Lara Balıkevi’nin sınırlarını sprey boyayla çizerek belirledi ancak Atılgan’ın durumun resmi yazıyla kendilerine bildirilmesi ve gerekirse plajda yıkımı kendisinin gerçekleştireceği yönündeki ısrarı devam etti.

Devam eden görüşmelerin ardından Muratpaşa Belediyesi, Lara Balıkevi’ne falezlerdeki plajının sökülmesi için 10 gün süre tanıyarak bölgeden ayrıldı.

Benzer Yazılar