ÇOCUK EĞİTİM SOKAK

Halkevi şenliğinde ‘Özgürlük çocuk oyuncağı’ oldu

Antalya – Bu sene 2.si gerçekleşen Kepez Halkevi Yaz Okulu kapanış şenliği ile sona erdi
Geçtiğimiz sene ilki gerçekleşen Kepez Halkevi Yaz Okulu bu sene 2.sinini de şenlikle taçlandırdı. Türkiye’de 8. si düzenlenen Halkevleri Yaz Okulları 17 ilde 3 bini aşkın çocuğa ulaşıyor. Antalya’nın Kepez ilçesinde 30 çocukla sürdürülen yaz okulu 3 hafta sürdü. Tiyatro, dans, ekoloji, koro, bilim, felsefe gibi derslerin verildiği yaz okulunda müze ve orman gezileri de yapılmıştı.
Çocukların 3 hafta boyunca öğrendiklerini sergiledikleri şenlikte koro, tiyatro ve dans gösterileri sahne aldı. Çocukların elleri yaptığı eserler ise sergilendi.
Şenlik öncesinde hazırlık yapan ekibe, Doğu Türkistan yürüyüşten ayrılan bir grup saldırdı. Halkevleri ve Öğrenci Kolektifleri üyeleri saldırganları alandan uzaklaştırdı. Şenlik çocukların gelmesiyle neşeyle başladı. Bir çok kişinin dikkatini çeken gösterilere çocukların da ilgisi büyüktü. Yaz okulunda öğrendiklerini sergileyen çocukların mutluluğu gözden kaçmadı. Etkinlik çocukların başlattığı ‘Çav Bella ‘ şarkısının alkışlarla söylenmesiyle son buldu.

Benzer Yazılar