MANŞET SOKAK

HDP Antalya İl Örgütü: “Asla teslim olmayacağız”

Antalya’da hakkında gözaltı kararı verilen, aralarında DİHA Antalya muhabiri Feyyaz İmrak, Av. Özden Saldıran ve Av. Sidar Öztürk’ünde bulunduğu 55 kişilik liste üzerine bu sabaha karşı düzenlenen baskınlar HDP Antalya İl Örgütü tarafından protesto edildi.

Antalya Sokakları- Antalya’da hakkında gözaltı kararı verilen, aralarında DİHA(Dicle Haber Ajansı) Antalya muhabiri Feyyaz İmrak, Av. Özden Saldıran ve Av. Sidar Öztürk’ünde bulunduğu 55 kişilik liste üzerine bu sabaha karşı düzenlenen baskınlar HDP(Halkların Demokratik Partisi) Antalya İl Örgütü tarafından protesto edildi.

Attalos Meydanı’nda gerçekleştirilen eylemde basın açıklamasını HDP İl Yürütme Kurulu Üyesi Güney Bekdaş okudu. “Erdoğan OHAL uygulaması ve KHK’larla ‘FETÖ’ ile mücadele edeceğini ilan etti” diyen Bekdaş asıl hedefin Kürt Özgürlük Hareketi, sosyalistler, işçiler, aleviler, kadınlar, gençler, muhalif duran gazeteciler olduğunun altını çizdi. 15 Temmuzdan bu yana ihraç edilen, açığa alınan kamu personellerini ve öğretmenleri, Kayyum atanan belediyeleri, gözaltı ve tutuklamaları hatırlatan Bekdaş “Kaybedeceğini anlayan AKP iktidarı yok hükmünde gerekçeler göstererek herkesi gözaltına alıyor, tutukluyor, sindirmeye çalışıyor” dedi.

“Kürt illerinde tam gaz devam onlarca gözaltı ve tutuklama terörü bugünde Antalya’da yeniden başlamıştır” diyen Bekdaş, HDP üyelerinin, yöneticilerinin ve ÇHD(Çağdaş Hukukçular Derneği) üyesi avukatlarında aralarında bulunduğu çok sayıda insanın gözaltına alındığını belirtti.

“AKP/SARAY FAŞİZMİ KURUMSALLAŞTIRMADA HIZLA YOL ALIYOR”
“Bugün en somut tehlike ve gerçeklik AKP/Saray’ın faşizmi kurumsallaştırma yolunda hızla yol almakta olduğudur. Böyle bir sonuç oluşursa bu enkazın altında Türkiye halkları, emekçileri, yoksulları ve ezilenleri kalacaktır” ifadelerinde bulunan Bekdaş açıklamasına şöyle devam etti: “Önümüzdeki temel görev çok geç olmadan üzerimize gelen zifiri karanlığa karşı barikat olacak demokrasi cephesini oluşturmaktır. Bizler Halkların Demokratik Partisi olarak tüm etki, kapasite, olanak, yaratıcılık ve enerjimizle bu tarihsel görevi başarmak için çaba harcayacağız.”

“Ne gözaltılarınız ne tutuklamalarınız ne de faşist saldırılarınız bizleri haklı mücadelemizden geri düşüremez” diyen Bekdaş “Sonunda kazanan Türkiye halkları olacaktır. Teslimiyet ihanete, direniş zafere götürür. Asla teslim olmayacağız” sözleriyle basın açıklamasını sonlandırdı.

HDP Antalya İl Örgütü gözaltılar serbest bırakılana kadar her akşam saat 18.30’da Attalos Meydanı’nda eylem yapılacağını bildirdi.

 

 

Benzer Yazılar