KADIN SOKAK TOPLUMSAL CİNSİYET

Kadın cinayetini engellemek isteyen Songül Ateş öldürüldü

Antalya’da emekli öğretmen Hasan Bayraktar, ayrı yaşadığı ve boşanma davası açan eşi Gülşen Bayraktar’a şiddet uyguladığı sırada bunu engellemek isteyen komşusu Songül Ateş’i öldürdü. Diğer komşusu Hüznü Ozan Basmacı’yı ise ağır yaraladı. Önceki gün yaşanan korkunç olayın ardından Hasan Bayraktar olay yerinden kaçtı.

“SENİ ÖLDÜRECEĞİM GELİYORUM” DİYE TEHDİT ETTİ

Konyaaltı İlçesinde yaşanan olayda, belirtilene göre eşine şiddet uyguladığı için uzaklaştırma cezası bulunan Hasan Bayraktar telefonla Gülşen Bayraktar’ı aradı ve “Seni öldüreceğim, geliyorum” diye tehditler savurdu. Akşam saatlerinde Gülşen Bayraktar’ın kaldığı eve giden Hasan Bayraktar, kapı önünde eşine şiddet uygulamaya başladı.

Gülşen Bayraktar’ın çığlıkları üzerine komşuları Songül Ateş ile Hüsnü Ozan Basmacı yardıma koştu. Kavgayı ayırmaya çalışan Ateş ve Basmacı, Hasan Bayraktar’ın  bıçaklı saldırılarıyla çeşitli yerlerinden yaralandı. Hasan Bayraktar olay yerinden kaçarken, yaralılar için 112 Acil Çağrı Merkezi’nden yardım istendi. Karnından ve göğüs bölgesinden aldığı bıçak darbeleriyle ağır yaralanan Ateş, hastanede yaşamını yitirdi. Tedavisi süren Basmacı’nın ise hayati tehlikesinin bulunduğu kaydedildi.

 

 

Benzer Yazılar