DOĞA SOKAK

‘Kedi Katliamı’ ile şuçlanan kişiye, hayvanseverlere hakaretten hapis cezası

Antalya – Falez Park’ta 8 yıldır köpeklerine çok sayıda kediyi parçalattığı belirtilen Mehmet K.’ya, günlerce nöbet eylemi gerçekleştiren hayvanseverlere hakaretten 3 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Falez Park’ta yaklaşık 8 yıldır iki köpeğine sürekli ve bilinçli sokak kedilerini parçalattığı ve bu şekilde 150 civarında hayvanın ölümüne yol açtığı belirtilen Mehmet K.’ye karşı hayvanseverler nöbet eylemi gerçekleştirdi. Yaklaşık 40 gün süren ‘kedi koruma’ nöbeti sürecinde Mehmet K. hakkında, A Platformu Sözcüsü Hediye Gündüz ve Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Emel Özgür’e hakaret ettiği gerekçesiyle şikayette bulunuldu. Şikayet üzerine Antalya 8’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davada, Mehmet K.’ya küfür ve hakaretten 3 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Hakaret dışında kedileri köpeklerine parçalattığı belirtilen Mehmet K. hakkında ayrıca 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamındaki dört ayrı maddeye muhalefet suçuyla açılan dava da sürüyor.

A Platformu Sözcüsü Hediye Gündüz, 29 Ocak’ta da bu davanın görüleceğini belirterek, “Kedilerin yaşam hakkının savunulması için tüm hayvanseverleri Antalya Adliyesi’ne bekliyoruz” dedi.

Benzer Yazılar