GENÇLİK MANŞET SOKAK ÜNİVERSİTE

Öğrenci Kolektifleri: “Katliamlar ülkesi olmayacağız”

Akdeniz Üniversitesi Öğrenci Kolektifleri ülkede yaşanan bombalı saldırılar üzerine basın açıklaması yaptı.

Antalya Sokakları- Akdeniz Üniversitesi Öğrenci Kolektifleri ülkede yaşanan bombalı saldırıları Akdeniz Üniversitesi Olbia Çarşısı’nda basın açıklaması yaparak protesto etti. Öğrenci Kolektifleri adına basın açıklamasını yapan Ebru İntibay, saldırıların halk düşmanı bir nitelik taşıdığını belirtti.

“FAİL KİM OLURSA OLSUN, KABUL EDİLEMEZ”
“Türk ve Kürt halkları arasındaki duygusal bağları koparmaya yönelik bütün eylemler, faili kim olursa olsun, hiçbir koşulda kabul edilemez” diyen Ebru İntibay, bombalı saldırılar sonrası tepki yaratan açıklamalara ve açığa çıkan güvenlik zafiyetlerine dikkat çekti. Şiddet ortamının son bulması için birlikte mücadele edilmesi gerektiğini aktaran üniversiteli, “Halkımız ancak “Ya Başkanlık Ya Kaos” tehditleri ile halkımızı teslim almaya çalışanların ülkemizden def edilmesi ile bu terör ve şiddet buhranından kurtulacaktır” dedi.

“BOMBALARA, ÖLÜMLERE ALIŞMAYACAĞIZ”
Ebru İntibay açıklamasına şöyle devam etti: “AKP/Saray Rejimi’nin Savaş sevdasının faturası bir kez daha emekçi halkımıza kesilmiştir. Bir kez daha görülüyor ki, her seferinde yaşamını yitirenler yoksul aile çocukları olmaktadır. Bir kişinin başkanlık sevdasına, Ortadoğu’da savaş çığırtkanlığına feda edilecek bir tek canımız yok. Bombalara, ölümlere, katliamlara alışmıyoruz. Türkiye halklarına ve ülkemizin gençliğine baskı ve tehdit yoluyla boyun eğdirebileceklerini zannedenler büyük bir yanılgı içerisindeler. Gezi direnişini yaratmış bu ülkenin terörle sindirilmesini, emekçilerinin ve gençlerinin Sarayın çıkarları doğrultusunda sıradanlaşmış bir ölüm tehdidi ile yaşatılmalarını kabul etmiyoruz”

Basın açıklaması, “Katliamlar ülkesi olmayacağız” , “Katillerden hesabı gençlik soracak” sloganlarıyla sona erdi.

Benzer Yazılar