GENÇLİK SOKAK ÜNİVERSİTE

Öğrencilere verilmeyen salonlar, cihatçılara tahsis edildi: Konferansın duyurusu silahlı afişle yapıldı

Antalya – Suriye’de faaliyet gösteren Muntasır Billah Tugayı adlı çete örgütü ile bağlantısı bilinen Mehmet Ali Özürk’ün Akdeniz Üniversitesi’nde düzenlenecek bir konferansa çağrılmasına tepki gösteren öğrenciler, “Demokratik yollarla haklarını arayan öğrencilere her türlü baskı ve haksız soruşturma reva görülürken, cihatçı çeteler silahlarıyla birlikte üniversiteye alınabiliyor” dedi.

Antalya Akdeniz Üniversitesi’nde, üniversite yönetimi tarafından ülkücü öğrencilere açılan ancak hiçbir üyesinin olmamasına rağmen “öğrenci topluluğu” olarak geçen “Milli Kültür Topluluğu”, yarın “Türkmen Direnişi ve Suriye Gerçeği” adlı konferans düzenleyecek. Konferansa ise, Suriye’de faaliyet gösteren Muntasır Billah Tugayı adlı cihatçı örgütle bağlantısı fotoğraflarla belgelenen Mehmet Ali Öztürk konuşmacı olarak çağrıldı.

Türkiye’den çetelere maddi yardımları organize eden Öztürk’ün üniversiteye çağrılması öğrencilerin tepkisine neden olurken, Konferansa çağrı yapmak amacıyla hazırlanan afişte Öztürk’ün silahlı fotoğrafının yer alması da ayrıca dikkat çekiyor.

‘SİNEMA AFİŞLERİ YASAK, SİLAHLI ÇETE FOTOĞRAFLARI SERBEST’
Üniversite okuyan yurtsever, demokrat, sosyalist öğrencilerin ortak yayınladığı bildiride, üniversite yönetimine içerisinde bulunduğu yanlıştan dönme çağrısı yapılarak, “Akdeniz’de demokratik yollarla haklarını arayan öğrencilere her türlü baskı ve haksız soruşturma reva görülürken, cihatçı çeteler silahlarıyla birlikte üniversiteye alınabiliyor. Sinema afişinin asılmasına dahi izin verilmediği Akdeniz Üniversitesi’nde, çeteler düzenleyecekleri konferansa hiç çekinmeden silahlı fotoğraflarını koyabilmektedir. Bizler Akdeniz Üniversitesi’nin devrimci, demokrat ve yurtsever öğrencileri olarak üniversitemizin, eli kanlı çetelerle anılmasını istemiyoruz. Rektörlüğü bu yanlıştan bir an önce dönmeye çağırıyoruz” denildi.

Kaynak:DİHA

Benzer Yazılar