COVID 19

Antalya’da 3. karantina

Antalya Sokakları – Antalya’nın Kepez ilçesi Baraj mahallesinde bulunan 2 sokakta 3 ev, Covid-19 belirtileri görülmesi üzerine karantinaya alındı.

Antalya’da normalleşme adımlarının atılmasının ardından Zeytinköy ve Serik’in ardından Kepez ilçesi Baraj Mahallesi’nde de karantina kararı alındı. Kepez İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun 21 Mayıs’ta aldığı kararda, 5852 ve 5853 sokaktaki iki ayrı adreste yaşayanların karantinaya alındığı belirtildi. Dün ise Baraj Mahallesi 5853 sokaktaki başka bir adreste ikamet edenlerin de evlerinde karantinaya alındığı belirtildi. Evlerin çevresinde güvenli alan oluşturulmasına ve karantinaya alınanların ihtiyaçlarının Kepez Belediyesi’nce giderilmesine karar verildi.

Baraj Mahallesi’nde son olarak karantinaya alınan evde yaşları 1,5 ile 47 arasında değişen 8 kişi yaşadığı belirtilirken, vatandaşların hastaneye kaldırıldıkları ve tedavilerine hastanede devam edildiği bildirildi. Vatandaşların Zeytinköy’de yaşayan akraba ve komşuları ile irtibat halinde oldukları öğrenildi.

Benzer Yazılar