KENT SOKAK

Toplu ulaşımda nakit dönemi bitiyor

Antalya – Antalya’da toplu ulaşımda nakit döneminin sona ereceği gün vatandaşlar kart başvuru noktalarına koştu. Saatlerce sıra bekleyen vatandaşlar, önceki kart sisteminin neden iptal edildiğini sordu…
Bazı vatandaşlar ise mağduriyetlerin önüne geçilmemesi durumunda AKP’li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in de çok yakın zamanda şehre saray yapabileceğini söyledi.

Antalya’da toplu ulaşımda kullanılan akıllı kart sistemi AntalyaKart’la ilgili sıkıntılar bitmiyor. 1 Mart itibarıyla şehirde toplu ulaşımda nakit dönemine geçilecek olması, vatandaşın başvuru noktalarında metrelerce kuyruk oluşturmasına sebep oldu. Daha önce CHP’li belediye tarafında uygulamaya konulan Halk Kart uygulaması AKP’li Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından değiştirilmiş ve şehirde yaşayan vatandaşlar mağdur olmuştu. Eski kartlarındaki bakiyelerin yeni kartlara devredilmemesi sıkıntısı yaşayan vatandaşlar ise AKP’li belediyeye veryansın etti.

“BU KARTLARIMIZDAKİ PARALAR BİR VAKFA MI GİDİYOR”

“Eski kartlardaki bakiyeleri neden yeni kartlara yüklemiyorlar?” diye soran mağdur vatandaş Ahmet Atıf Göğmen, vatandaşın parasının ne olacağını sordu, yaşadığı bölgeye siyah plakalı belediyeye ait araçların gelmediği için parasının yandığını ifade etti. Kendi kartında 40, eşinin kartında da 20 TL kaldığını açıklayan Göğmen, “Varsak’a gidip gelmek için siyah plakalı araç mı bekleyeceğim. Bu kartlarımızdaki paralar bir vakıfa mı gidiyor? Niye belediyeye kalsın? Yeni kartlara niye yükleme yapılmıyor. Param bitsin diye ben sürekli siyah plakalı araçlara binip seyahat yapmak zorunda mıyım?” dedi.

“3-4 GÜNLÜK YEVMİYEM GİTTİ”

Saatlerce kuyrukta beklediğini ifade eden başka mağdur vatandaş Selçuk Öter ise şunları söyledi: “Önceki kartımda 150 TL para kaldı. Haram zıkkım olsun. Eşim ve çocuğuma kart almak için sıradayım. Yarım saat daha vaktim var yoksa işe geç kalacağım. Siyah plakalı araçlarda paralarımızı harcayabileceğimizi söylediler. Onlar zengin muhitlere gidiyor. Lara’ya, Konyaaltı’na gidiyor. 150 liram gitti benim 3-4 günlük yevmiyem.”

Kaynak: Kumbarahaber

Benzer Yazılar