LGBTİ

Antalya LGBTİQ+ Platformu’ndan Onur Haftası açıklaması

Antalya Sokakları – Antalya LGBTİQ+ Platformu, Antalya 4. Onur Haftası etkinlikleri açıklama yaptı.

Antalya LGBTİQ+ Platformu taradından açıkalamada “Yasaklara savaşlara kimsesizliğe kitlesel kıyımlara ve salgınlara karşı geçmişten günümüze bu onurlu mücadelemiz de var oluşumuzu haykırdık ve bu varoluşumuzu kutladık, yer yüzünde onurumuza sahip çıkarak yarım yüzyıllık süreci geride bıraktık. Ülkemiz de büyük bir dayanışmayla örülen görkemli onur yürüyüşlerine tanıklık etti.” denildi.

BÜTÜN EZİLENLER KARDEŞİMİZDİR

Açıklamanın devamında “Zor süreçlerden geçtik. Yaşadığımız salgın ve beraberinde gelen sosyal kıyım da işten çıkarılan, tüm risklere rağmen çalışmak zorunda kalan, evde ailesi ile yaşamak zorunda olup zorbalığa maruz kalan, çalışamayan, dış koşullardan dolayı yalnızlaşanlarımız oldu.
BİZ ler, kendimizle birlikte, kadınlar ve bütün ezilenler ve ötekileştirilenler için EŞİTLİK ve ÖZGÜRLÜK istemeye, bütün yoksullar ve emekçiler için onurlu bir yaşam istemeye devam edeceğiz. Ezilenlerin dostu, kardeşiyiz ve bütün ezilenler dostumuz kardeşimizdir.” denildi.

Açıklama “Onurlu duruşumuzu yine sergileyecek ve haykıracağız: “AŞKIN CİNSİYETİ YOKTUR” Hayatı renklendirmek için daha çok gökkuşağı daha çok aşk lazım diyoruz”
Bu Pride’da çoğunlukla yan yana olamayacağız ama birbirimize dokunamasak da yan yana olamasak da dayanışmanın her türlü mümkün olabileceğini biliyoruz. Bir arada olacağımız günlere yaklaşıyoruz. Gücümüzü ve cesaretimizi haklılığımızdan alıyoruz.” şeklinde sonlandırıldı

 

Benzer Yazılar