ANLIK SOKAK

Tutuklu üniversiteliler davası başladı [Güncelleniyor]

Antalya Sokakları Özel – Çağlayan Adliyesi’nde savcının öldürülmesinin hemen ardından 1 Nisan’da yapılan operasyondan sonra çıkarıldıkları mahkemede tutuklanan üç Akdeniz Üniversitesi öğrencisi ve Avukatları Hakan Evcin’in de aralarında bulunduğu 21 kişinin ilk duruşması bugün görülmeye başlandı. Davadan dakika dakika bildirimler şöyle;

[17.45] Emre ve Mehmet Devrim Zongur şartlı tahliye Okan Özer’in tutukluluğunun devamına kadar verildi.

[17.20] Tutuklu yargılanan Okan Özer’in ablası twitter hesabından dava için delil toplayan istihbarat biriminin su an üst katta başka dosyalar için sahte delil oluşturdukları gerekçesiyle durusması olduğunu belirtti.

[17.10] Savcı mütaalasi başladı, Savcı Devrim ve Emre için tahliye talebinde bulundu Okan için delil karartacagi şüphesiyle tutuklulugunun devamını istedi. Avukatlar itiraz ederek Okan ında  adli kayittaki delili karartamayacagi için tahliyesini talep etti. Karar için ara verildi.

[16.50] Verilen aradan sonra avukatlar savunnmalarını yapıyor.

[11.30] TEM polisinin itirazlar üzerine salondan çıkarılmasıyla duruşmaya tekrar başlandı.

[11.10] Halk Cephesi üyeleri ve avukatlar, işkenceyle gözaltı yaptığı belirtilen TEM polisinin salondan çıkarılmasını istemesi üzerine duruşmaya ara verildi.

[10.30] Devrimci Avukat Hakan Evcin savunmasına “Adalet ve

Hukuk” tanımı yaparak başladı

[10.20] Mehmet Devrim Zongur’un skype bağlantısı ile ifadesi alındı. Skype bağlantısında yaşanan aksıklar üzerine avukatların sağlıksız ifade olduğunu belirtmesi üzerine hakim de bu konudan müzdarip olduğunu dile getirdi.

[10.00] Mehmet Devrim Zongur’un Skype’la bağlandığı davada kimlik kontrolleri yapılıyor.

[09.50] HDP Antalya milletvekili adayları Avukat Hadi Cin ve Avukat Deniz Yıldırım’ınd aralarında bulunduğu çok sayıda avukatın bulunduğu dava başladı.

 

 

nob-pi

Benzer Yazılar