İçeriğe geç
Ana sayfa » Feyyaz imrak

Feyyaz imrak

“Gazetecilik suç değildir”

  Özgür Gündem gazetesi ile dayanışma eylemine katıldığı için önceki gün tutuklanan Erol Önderoğlu, Ahmet Nesin ve Şebnem Korur Fincancı için ÇGD Akdeniz Şubesi’nin çağrısıyla Attalos Meydanı’nda basın açıklaması yapıldı. ÇGD Akdeniz Şube Başkanı Mustafa Sözen tutuklamaları, ‘Dayanışmayı kelepçelemeye çalışan bu karar siyasidir’ şeklinde niteledi.

  Feyyaz ve 12 muhabir için imza kampanyası

   Aralarında DİHA Antalya muhabiri Feyyaz İmrak’ın da bulunduğu tutuklu 13 gazeteci için imza kampanyası başlatıldı. Tanınmış gazeteciler için gösterilen dayanışmayı DİHA muhabirleri için de gösterilmesi için çağrı yapıldı.

   Tutuklu gazeteci Feyyaz İmrak’tan gazetecilere çağrı

    Şubat ayından bu yana tutuklu olan DİHA muhabiri Feyyaz İmrak: “Bizler hakikatin ve gerçeğin takipçisiyiz. Emeğimizi istila etmeye çalışan bir iktidar ile karşı karşıyayız. Gazeteciler, tutsak gazetecilere sahip çıkmalıdır” sözleriyle gazetecilere çağrıda bulundu.

    Tutuklu gazetecinin haberlerine el konuldu

     Yaklaşık iki aydır tutsak olan Akdeniz Üniversitesi öğrencisi ve Dicle Haber Ajansı Antalya muhabiri Feyyaz İmrak’ın kaleme aldığı ve yayınlanmak üzere göndermek istediği haberler hapishane yönetimi tarafından imha edildi ve soruşturma açıldı.