İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » EĞİTİM » Devrimci Öğretmen kahvaltıda buluştu

Devrimci Öğretmen kahvaltıda buluştu

    Antalya Sokakları – Antalya’da Devrimci Öğretmen düzenlediği kahvaltıyla eğitimcileri bir araya getirdi. Eğitimdeki gericilik, laiklik mücadelesi ve öğretrmenler üzerindeki baskılara karşı dayanışma ve mücadele çağrısı yaptı.

    Kahvaltının açılışında konuşan Devrimci Öğretmen Yürütme Kurulu üyesi Betül Öztürk, yaptığı konuşmada dayanışma çağrısı yaptı. Betül Öztürk,
    “15 Temmuz’un ardından Fethullah Gülen’le hesaplaşacağız diyerek bize saldırıyorlar. Eğitim alanındaki yıkımı daha da derinleştirecek, eğitim emekçilerini teslim almaya dönük politikaların bir aracı haline getiriyorlar. Laikliği, bilimi, barışı savunan öğretmenleri işsiz, öğrencileri öğretmensiz bırakıyorlar” dedi.

    “Bugün öğretmenlerin önündeki görev; okul okul; sınıf, sınıf; mahalle mahalle nasıl bir ülke kurmak istiyorsak onun mücadelesini yürütme” diyen Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü: “Önümüzde laik, bilimsel eğitimi inşa edeceğimiz, inşa etmemiz gereken bir dönem var. Biz geleceği, laik, bilimsel kamusal eğitim mücadelesiyle birlikte kuracağız.”

    Devrimci Öğretmen adına konuşan Ersin Şahin ise konuşmasında; gericiliğin ve laik bilimsel eğitim düşmanlığının her geçen gün arttığının altını çizdi. Öğretmenlerin iş güvencesinin elinden alınmak istendiğini, baskı ile öğretmenlere boyun eğdirilmeye çalışıldığını ifade ederken, “Bizim eşitlik, özgürlük, insanca yaşam, laiklik taleplerimiz var. Biz fikirlerimizi daha gür bir şekilde ifade ettikçe sokaklar da meydanlar da özgür olacak” dedi.