GENÇLİK MANŞET SOKAK ÜNİVERSİTE

Üniversitelilerden soruşturmalara tepki

Akdeniz Üniversitesi öğrencileri, sayısı giderek artan ve katıldıkları demokratik eylemler gerekçe gösterilerek açılan soruşturmaları protesto etmek için Merkezi Yemekhane önünde toplanarak eylem yaptı.

Antalya Sokakları – Akdeniz Üniversitesi öğrencileri, sayısı giderek artan ve katıldıkları demokratik eylemler gerekçe gösterilerek açılan soruşturmaları protesto etmek için Merkezi Yemekhane önünde toplanarak eylem yaptı.

IMG_7403Merkezi Yemekhane önünde toplanan öğrenciler ‘Gençliğin isyanı sorgulanamaz’ , ‘Gözaltılar, soruşturmalar, baskılar bizi yıldıramaz’ sloganlarıyla Olbia Çarşısı’na yürüyüş gerçekleştirildi. Olbia İş Bankası önünde yapılan basın açıklamasını öğrenciler adına Neval Vural yaptı.

 

 

 

Neval Vural, “En meşru ve temel hak olan yürüyüşlere, protestolara bile izinsiz diyerek soruşturmalar açılmaktadır” diyerek yapılan her eylemin soruşturma konusu olduğuna ve ÖGB’nin öğrencilere uyguladığı şiddeti Üniversite yönetiminin soruşturma konusu etmediğine vurgu yaptı.

IMG_7420‘ÖĞRENCİLERE UYGULANAN ŞİDDETE YÖNETİM TEPKİSİZ’
Neval Vural, açılan stantların, asılan afişlerin, dağıtılan bildirilerin ve tacizciyi teşhir eden kadın öğrencilere dahi soruşturma açıldığının altını çizerek “Suriyeli cihatçı çete lideri rahatça gelip konferansa katılabilmekte ve okul yönetimi eli silahlı duyuru afişlerine imza atarak destek vermektedir. 6 yaşındaki çocuklar evlenebilir diyen Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız kampüse gelip üniversite izniyle etkinliğe katılabilmektedir.  Bir öğrencinin kafasına bardak fırlatan, üniversitelileri tehdit eden Özel Güvenlikler ise hiçbir soruşturma geçirmemektedir” dedi.

‘ÜNİVERSİTEMİZİ SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ’
Vural, öğrencilerin meşru ve demokratik bütün taleplerini ve eylemlerini sürdüreceğini belirterek, ‘Barış’ isteyen hocalarımızın yanında olduğumuzu ve üniversitemizi bütün bunlara rağmen savunacağımızı herkesin bilmesini isteriz”  dedi.

Öğrenciler önümüzdeki günlerde bu konu hakkında Rektörlük’ten görüşme talebinde bulunacaklarını duyurarak eylemi sona erdirdi.

ya-da/pi

Benzer Yazılar