MANŞET SAĞLIK SOKAK

Antalya Tabip Odası yeni yönetim kurulunu seçti

Antalya Tabip Odası’nın genel kurulunda 7 kişilik yönetim kurulundan dördünü Hekim Birliği, 3’ünü ise Çağdaş Hekimler Grubu’nun listesindeki adaylar kazandı.

Antalya – Antalya Tabip Odası’nın genel kurulunda 7 kişilik yönetim kurulundan dördünü Hekim Birliği, 3’ünü ise Çağdaş Hekimler Grubu’nun listesindeki adaylar kazandı.

3 bin 200 kayıtlı üyesi bulunan  Antalya Tabip Odası’nın yeni yönetim kurulu, onur kurulu, disiplin kurulu ve büyük kongre delegelerinin seçimini yapmak için doktorlar sandık başına gitti.  Antalya Uygulama Oteli’nde gerçekleşen seçimlerde; Çağdaş Hekimler Grubu, Hekim Birliği ile Önce Hekim Grubu’nun listeleri yarıştı. Her üç grubun da iddialı hazırladığı seçim sonunda, 7 kişilik yönetim kurulundan dördünü Hekim Birliği listesinden doktorlar kazandı.

Hekim Birliği’nden yönetime seçilen isimler Adnan İş, Feza Köylüoğlu, Nimet Altın ve Safa Özkızıltan oldu. Yönetim kuruluna Çağdaş Hekimler Grubu’nun listesinden de üç isim seçildi. Çağdaş Hekimler Grubu’ndan mevcut yönetim kurulu başkanı Prof. Dr. Ertan Yılmaz, Ömür Okan Cinemre ile Metehan Akbulut yönetime seçilen isimler oldu.

Yönetim kurulu kendi içinde yapacağı seçimle yeni başkanı seçecek. Listede Hekim Birliği 7 yönetim kurulu üyeliğinden dördünü kazandığı için başkanlığın da yeni bir isim olması bekleniyor. Hekim Birliği’nin listesinde başkanlık için adı geçenlerin başında ise Feza Köylüoğlu geliyor. Seçimlerde eski başkanlardan  Hüseyin Can Ertürk’ün de içinde yer aldığı Önce Hekim Grubu’ndan ise yönetime giren olmadı.

Kaynak: Ajanslar

Benzer Yazılar