DOĞA MANŞET

Erasmus Plus’tan çevre düzenlemesi

‘Get Your Own Picture / Kafandakini Çek’ sinema atölyesi 20-31 Mart tarihlerinde bu kez Antalya’da gerçekleşiyor. Antalya’da bir araya gelen gençler kamp evlerine yerleşmeden önce çevre düzenlemesine başladılar.

Antalya Sokakları- ‘Get Your Own Picture / Kafandakini Çek’ sinema atölyesi 20-31 Mart tarihlerinde bu kez Antalya’da gerçekleşiyor. Antalya’da bir araya gelen gençler kamp evlerine yerleşmeden önce çevre düzenlemesine başladılar.

Antalya’nın Patara ilçesinde üç farklı ülkeden toplamda otuz ayrı gençle yapılan oryantasyon süreci tamamladıktan sonra, çekimlere başlamak için kamp alanının yolu tutuldu. Etkinliğin dördüncü gününde kamp alanına gelen gençler bölgeye yerleşmeden önce kamp alanındaki çöpleri toplayarak, doğaya destek oldular. Gençlerin, doğaya karşı sergiledikleri bu güzel tutum çevredeki insanların da oldukça beğenisini topladı.

‘Kafandakini Çek’ Nedir?
Kültür Art’ın proje adresi olan Almanya her yıl ülkelerden partnerler seçerek Erasmus Plustan destek alıyor. Gelen destekle birlikte start alınarak Dünya Ülkelerine duyuru yapılıyor. 18 – 30 yaş arası olma dışında hiçbir katılım koşulu olmadan internet üzerinden gençler başvuru yapabiliyor. Proje kapsamında gençler, farklı kültürel etkileşimlerde bulunarak, dillerini geliştirme şansı yakalıyorlar. Gençlere imkan sağlayan bu proje gençlerin diğer hayatlarında zihinleri açık ve aydın insan olmaları için fırsat sağlıyor. 10 günlük maratonun ardından çekilen filmler, film festivallerine, sosyal medya hesaplarına yükleniyor. Gençlere etkinliğin sonunda sertifika verilerek gençlere gelecek yaşamlarında iş imkanı sağlanılıyor.

Benzer Yazılar