KENT MANŞET SOKAK

Engelsiz bir yaşam için 900 kilometre pedallayacaklar

Engelli insanların yaşadığı sıkıntılara dikkat çekmek için 60 yaşındaki Hasan Taş ve Erdinç Öztürk Çanakkale’ye kadar bisikletle yola çıktı. “Hayatı Fark Ettirmek” sloganıyla yola çıkan ikili, 18 Mart Çanakkale Zareferi’nin yıl dönümünde engelsiz yaşam için etkinliklere katılacak.

Antalya- 60 yaşındaki  Hasan Taş ve Erdinç Öztürk, engellilerin sıkıntılarına dikkati çekmek için  Çanakkale’ye bisikletle gidecek. İkili 900 kilometrelik yolu, 18 Mart’ta  Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde tamamlamayı hedefliyor.

Engelsiz Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ile Serebral Palsili Çocuklar Derneği, engellilerin yaşadıkları sıkıntılara dikkati çekmek amacıyla farklı bir etkinlik düzenledi.  Hasan Taş ve Erdinç Öztürk, “Hayatı Fark Ettirmek” sloganıyla 7 Mart Salı sabahı bisikletleriyle yola çıkacak.  11 gün pedal basacak ikili, 900 kilometre yol katederek 18 Mart’ta  Çanakkale’ye ulaşmayı hedefliyor.
Hasan Taş ve Erdinç Öztük, Çanakkale Zaferi’nin 102’nci yıld önümü kutlamalarına katılarak, engellilerin yaşadığı sıkıntıları anlatacak. Karaalioğlu Parkı’nda Engelsiz Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü Derneği üyeleriyle buluşan ikili, kendilerini uğurlamaya gelenlerle vedalaştı. Dernek üyeleri, ikiliyi el sallayarak ve arkasından su dökerek uğurladı.

Kaynak: DHA

 

Benzer Yazılar