ÖZEL HABER SOKAK SÖYLEŞİ

HDP Antalya Milletvekili Saruhan Oluç: “Antalya halkına teşekkür ederiz”

Antalya Sokakları Özel – Seçim sonuçlarına göre, antidemokratik seçim barajını aşarak yüzde 13.11 oranında oy alan HDP’nin Antalya Milletvekili Antalya Sokakları’na açıklamalarda bulundu. Saruhan Oluç; “Antalya halkına çok teşekkür ediyoruz, gerçekten büyük bir destek verdiler. Antalya halkı vermiş olduğu desteğin ne kadar kıymetli ve doğru bir destek olduğunu görecektir ve Antalya’daki desteğimiz daha da büyüyecektir” dedi.

Antalya halkına teşekkürlerini ileten Saruhan Oluç; “Gerçekten büyük bir destek verdiler. Bizim burada çalışmalarımız sırasında gördüğümüz bir şeydi bu; çok ilgi vardı alaka vardı. Ve bu ilgi ve alaka büyük ölçüde oy’a da dönüştü ve büyük bir destek aldık öyle sanıyoruz ki Antalya’da da yeni bir dönem başladı”

BU DESTEK DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞACAĞIZ

“Artık Antalya’da Halkların Demokratik Partisi kendi politikalarını daha iyi anlatacak Antalya halkına. Ve Antalya’nın sorunlarına cevap üretilebilmesi için daha güçlü adımlar atacak. Dolayısıyla desteğe çok teşekkür ediyoruz. Bu desteğin gereklerini yerine getireceğiz bunun sözünü en başta, seçim çalışmalarının en başında vermiştik. Desteğe ihanet etmeyeceğiz ve bu destek doğrultusunda çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız ve öyle düşünüyoruz ki; bunun belli bir aşamasında Antalya halkı vermiş olduğu desteğin ne kadar kıymetli ve doğru bir destek olduğunu görecektir ve Antalya’daki desteğimiz daha da büyüyecektir. Çünkü ben öyle düşünüyorum ki Antalyalılar, Antalya’nın, Türkiye’nin modern bir kenti haline gelmesi için; bu desteklerini arttıracaklardır. Demokrasi doğrultusunda, eşitlik doğrultusunda, adalet doğrultusunda adımlar atılması için bizlerle birlikte hareket edeceklerdir. Hepsine sonsuz teşekkürler” ifadelerine yer verdi.

TÜRKİYE HALKI, TAYYİP ERDOĞAN’A AKP’YE BİR DERS VERMİŞ OLDU

HDP’nin seçim zaferini değerlendiren Oluç, bu sonuçla Türkiye’de ve Türkiye’nin geleceğine dair önemli bir adım atıldığını ifade ederek; “Bu seçimde bir karar verilecekti; ya özgürlükler, adalet, eşitlik, demokrasi yolundan yürüyecekti ya da bir sultanlık rejimine doğru gidecekti bir Türk tipi başkanlık sistemi adı altında. Türkiye halkı bunu istemediğini çok net olarak gösterdi. Bunun için uğraşan Tayyip Erdoğan’a AKP’ye bir ders vermiş oldu. Onların iktidar yorgunu haline gelmiş durumlarına bir cevap vermiş oldu. İktidar kibrine bir cevap vermiş oldu”dedi.

HEP BİRLİKTE HALKIMIZIN DESTEĞİYLE BARAJI YIKTIK

Seçim sonuçlarının Türkiye halklarının demokrasi özgürlük ve adalet yolunda yürümek istediğine dair çok güçlü bir mesaj olduğunu dile getiren Oluç, 33 yıldır Türkiye halklarının başına bela olmuş %10 barajını yıktıklarını belirtti. “Bizim sözümüz buydu Türkiye halklarına. Sözümüzü iyi anlatabildiğimizi düşünüyoruz. Barajı hep birlikte halkımızın desteğiyle yıktık. Bu çok önemli bir sonuçtur.

TÜRKİYE’DE DEMOKRATİKLEŞME YÖNÜNDE YENİ BİR YOL AÇILDI

“Şimdi artık Türkiye’de demokratikleşme yönünde, barış ve çözüm yönünde, adalet ve eşitlik yönünde yürümek için yeni bir yol açıldı; bundan dolayı çok memnunuz ve seçim sonuçlarının aslında, halka karşı küstahça davranan ve firavunlaşmış olan bir anlayışa verilmiş bir cevap olduğunu düşünüyoruz bu sonucun o nedenle de memnunuz.

“Bundan sonra Türkiye demokrasi güçlerinin, barış ve emek güçlerinin eğer bir iktidar alternatifini yaratacaksak; bunun yolunun bu seçimlerde açılmış olduğunu düşünüyoruz”

Demet Acar/ Dilara Açikyildiz/ekip

Benzer Yazılar