KADIN MANŞET SOKAK

Cinsiyetçi futbola karşı kadınlardan “Dostluk ve Kardeşlik” turnuvası

Antalya’nın Kemer İlçesi’nde futboldaki cinsiyetçiliği kırmak amacıyla düzenlenen turnuvada kadınlar, takım oluşturarak halı sahada maç yaptı.

Antalya – Antalya’nın  Kemer İlçesi’nde futboldaki cinsiyetçiliği kırmak amacıyla düzenlenen turnuvada kadınlar, takım oluşturarak halı sahada maç yaptı.

Kemer Belediyesi tarafından başlatılan proje kapsamında belediye personeli kadınlar arasında ‘Dostluk ve Kardeşlik Halı Saha Turnuvası’ düzenlendi. Belediye personeli kadınlar turnuva kapsamında oluşturdukları takımlarla sahaya çıktı.

KADINLAR HER PLATFORMDA MÜCADELE EDEBİLİR
Özel kalem personeli Yeşim Kurga, genelde erkeklerin bu tür organizasyonlarda yer aldığını aktarırken, erkeklerden daha iyi futbol oynayabileceklerini göstermeye amaçladıklarını vurguladı.

Mali hizmetler personeli Damla Çelik de futbolun sadece erkek oyunu olmadığını anlatarak, kadınların her platformda mücadele edebileceklerini ve bunu başaracaklarını göstermek istediklerini belirtti.

Muhasebe biriminde çalışan İrem Karatekin ise futbol hakkında hiçbir şey bilmedikleri halde cesaret ederek sahaya çıktıklarını aktarırken, amaçlarının spor yapmak olduğunu söyledi.

Benzer Yazılar