SOKAK

Akdeniz Üniversitesi tarikat yuvası

Antalya – Akdeniz Üniversitesi Genel Sekreteri Ali Serinoğlu’ndan sonra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eyüp Sabri Topal’ın da bilim insanlığını bir kenara bırakıp, Hakyol tarikatının propagandasını yapan paylaşımlar yaptığı ortaya çıktı

Akdeniz Üniversitesi Genel Sekreteri Ali Serinoğlu’ndan sonra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eyüp Sabri Topal’ın da AKP ve Hakyol tarikatının propagandasını yapan paylaşımlar yaptığı ortaya çıktı. Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi olan Topal’ın mesleğine ilişkin çok ender bilgi verirken, Hakyol’a ait Mahmut Esad Coşan (MEC) Vakfı ve tarikatın düzenlediği Ufka Yolculuk bilgi yarışmalarına ilişkin yüzlerce paylaşımda bulunması dikkat çekti. Rektör Yardımcısı Topal’ın AKP yanlısı mesajları da gündeme geldi.

15 TEMMUZ ÖNCESİ SİLİNMİŞ

Eyüp Sabri Topal’ın Twitter hesabında 15 Temmuz 2016 darbe girişimi öncesine ilişkin sadece 1 paylaşım bulunması da dikkat çekici. Söz konusu o tek paylaşım da MEC Vakfı’nın düzenlediği kurban organizasyonuna ilişkin. 15 Temmuz öncesine ilişkin bunun dışındaki bütün paylaşımlarını sildiği ileri sürülen Topal’ın 16 Temmuz günü Rektör Mustafa Ünal’ın kamuoyuna darbe girişimine karşı yaptığı açıklamayla başlayan paylaşımları bugüne kadar sadece Hakyol tarikatının etkinliklerinden ibaret. FETÖ’nün bazı unsurlarının Hakyol tarikatı içinde gizlendiğine, kendilerine Hakyol mensubu süsü verdiklerine dikkat çeken kaynaklar, Akdeniz Üniversitesi’nin de bu çevrelerin yuvası haline geldiğini iddia etti.

Kaynak: habermizvar.net

Benzer Yazılar