GENÇLİK LİSE SOKAK

Liseliler çocuk ölümlerine dikkat çekti

Antalya Sokakları – Antalya’da Devrimci Liseliler(Dev-Lis) çocuk ölümleri araştırma komisyonu kurulması talebi ile basın toplantısı düzenledi.

Antalya’da Devrimci Liseliler(Dev-Lis) çocuk ölümleri araştırma komisyonu kurulması talebi ile basın toplantısı düzenledi. Eğitim-Sen Antalya Şubesi’nde yapılan basın açıklamasında devam eden savaş ortamında okulların gerçek işlevini kaybederek karargah haline gelmesi, rekabetçi eğitim sisteminin birçok çocuğu öldürdüğünün altını çizen liseliler, temmuzdan bu yana elliyi aşkın çocuğun katledildiğini belirtti.

“Bizler devletin öldüremedikleri olarak kardeşlerimizin katledilmesine izin vermeyeceğiz” diyen Dev-Lis’liler: Bu noktada meclisin olağanüstü toplanması için 100.000 imza toplamayı birinci hedef olarak belirleyip, meclis derhal toplanması ve Çocuk Ölümlerini Araştırma Komisyonu kurulması, çocuk hakları konusunda kamuoyu bilinçlendirilmesi, her türlü istismar ve şiddet girişimi cezalandırılması, çocuklara yönelik her türlü ayrımcılığın önlenerek daha iyi yaşam koşullarının oluşturulabilmesi için somut politikalar geliştirilmesi talepleriyle basın açıklamasını sonlandırdı.

ya

Benzer Yazılar