EMEK SOKAK

Türel’in hukuksuz icraatları meclise taşındı

Antalya- CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in belediyede gerçekleştirdiği işten çıkarmaları gündeme taşıdı.Nefi Kara, yaptığı açıklamada Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde işten çıkarmaların hukuksuzca devam ettiğini vurguladı. Basın toplantısına Tüm Bel Sen Antalya Şubesi Başkanı İlhan Karakurt ve Tüm Bel Sen Genel Başkanı Ömer Salih Erol da katıldı.

“TÜREL HUKUKSUZ İŞLEMLERİNİ DEVAM ETTİRMEKTEDİR”
Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in belediyede gerçekleştirdiği işten çıkarmaları gündeme taşıdı. Basın toplantısına Tüm Bel Sen Antalya Şubesi Başkanı İlhan Karakurt ve Tüm Bel Sen Genel Başkanı Ömer Salih Erol da katıldı. Açıklamada Niyazi Nefi Kara şöyle konuştu “İlk önce çok kötü bir ifadeyle ‘işlerine yaramayacaklarını düşündüğü’ işçileri kanunsuz bir şekilde başka ilçelere sürülmüştür. Yapılan işlemlerin kamu hizmetini gözeterek yapılmadığı Antalya İdare Mahkemesi kararları ve hatta Antalya Valiliği İnsan Hakları Komisyonu tarafından tescillenmiştir. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, mahkemelerin verdikleri yürütmeyi durdurma kararları da ortada iken hukuksuz işlemlerini devam ettirmektedir” ifadelerine yer verdi. AKP’li yöneticilerin kendilerine muhalif olan herkesten korktuklarını ve bu korkuları nedeniyle onları baskı, tehdit, işten çıkarma gibi gözdağıyla ile sindirmeye çalışmalarını ifade eden Kara, “Dikta rejimini her alanda uygulamaya koyanlar bir yerden sonra korkmaya başlarlar. Haksızlık yaptıkları kişilerin bir gün gelip kendilerinden hesap soracaklarını çok iyi bilirler” dedi.


“AKP ZİHNİYETİNİN ASIL AMACI KADINLARI EVE HAPSETMEK”

Ailenin birliğine çok önem verdiklerini her fırsatta dillendiren AKP zihniyetinin asıl amaçlarının kadınları evde oturtmak olduğunu söyleyen Kara, “Antalya Büyükşehir Belediyesi’ndeki uygulamalarla görüyoruz ki eşlerinden yüzlerce kilometre uzaklara sürdürülen hamile ve emziren kadınlara baskı ve yıldırma politikaları uygulanmaktadır” dedi.

Yerel Seçimlerden sonra Antalya Büyükşehir Belediyesini kazanan Menderes Türel’n iktidar partisine ve Cumhurbaşkanı’na yaranmak için muhalif avına çıktığını anlatan Kara, Menderes Türel’in 2000’e yakın işçiyi işten çıkarttığını, 360 kişiyi başka ilçelere sürgün ettiği ve 180 personeli Devlet Personel havuzuna gönderdiğini söyledi.

12741897_975946592485077_7280069332811267488_n

“KARAKURT’UN İŞTEN ÇIKARILMASI CUMHURBAŞKANININ GÖREVİNDEN ALINMASI İÇİN EMSAL OLUR”
Tüm Bel Sen Antalya Şube Başkanı İlhan Karakurt’un memurluktan atılmasına da değinen Kara, İlhan Karakurt’un Menderes Türel tarafından işten ve memurluktan atılmasının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da görevinden azledilmesi gerekliliğini doğuracağını söyledi. Cumhurbaşkanının da Devlet Güvenlik Mahkemeleri’nde (DGM) yargılandığı, cezasının infazından sonra memnu haklarının iade edildiği ve ardından önce Milletvekili, sonra Başbakan ve en son Cumhurbaşkanı olduğunu hatırlatan Kara, İlhan Karakurt’un DGM’de yargılandığı gerekçesi ile memurluktan çıkarılmasının Cumhurbaşkanının görevinden alınması için emsal olacağını belirtti. Hukukun herkes için eşit ve adaletli olması gerektiğini dile getirdi.

“BELEDİYE, PERSONELE HUKUKSUZLUK YAPAN YUVA HALİNE GELDİ”
Tüm Bel Sen Antalya Şubesi Başkanı İlhan Karakurt, yerelde hükümet yetkililerinin kendi çıkarttıkları kanunları yok saydığını söylerken, “Gazetecilerin terörist ilan edildiği ve bugün Artvinde toprağına taşına sahip çıkanlara terörist muamelesi yapıldığı bir ülkede yaşıyoruz. Dolayısıyla memurluktan atılmak elbetteki bunların yanında küçük kalır. Fakat şu anda Antalya Büyükşehir Belediyesi’nın personele karşı, kanunsuz işler yaptığı bir yuva haline geldiğini rahatlıkla söyleyebilirim” ifadelerine yer verdi.

Benzer Yazılar