MANŞET

İlik nakli bekleyen Rojda’dan resim sergisi

Akut Lenfoblastik Lösemi hastası Rojda Çakır (15), ilik nakli olmak için geldiği Antalya’da, dört aylık tedavi sürecinde yaptığı resimlerinden oluşan ilk sergisini tedavi gördüğü hastanede açtı.

Antalya- Akut Lenfoblastik Lösemi hastası Rojda Çakır (15), ilik nakli olmak için geldiği Antalya’da, dört aylık tedavi sürecinde akrilik, guaj, pastel, yağlı boya ve karakalemle onlarca resim yaptı. Ablasından alınacak ilikle yaşama tutunacak olan Rojda, yaptığı resimlerinden oluşan ilk sergisini tedavi gördüğü hastanede açtı.

‘HERKESİN HAYATA SIMSIKI SARILMASINI İSTİYORUM’

Ablası Elif Çakır’dan yapılacak ilik naklini beklerken tedavi gördüğü hastanenin odasında resimler yaptığını belirten onuncu sınıf öğrencisi Rojda, ilk sergisini açmanın heyecanı içinde olduğunu söyledi. Ortaokuldan bu yana resim yaptığını anlatan Rojda, “En çok karakalem seviyorum ama guaj, pastel, akrilik ve yağlı boyayla da resimler yapıyorum” dedi. İlik nakli beklerken yaptığı resimlerle sergi açmaktan çok mutlu olduğunu ifade eden Rojda, kendisi gibi ilik nakli bekleyen ve ilik nakli olan yaşıtlarına, “Ben herkesin mutlu olmasını, hayata sımsıkı sarılmasını istiyorum. Bu tedavi sürecinde bir şeylerle uğraşmalarını istiyorum. Ben resimle uğraştım ve dört ayım bitti. Zaman geçti. Şimdi nakli bekliyorum” diye konuştu.

Kaynak: Ajanslar

Benzer Yazılar