KENT MANŞET SOKAK

Menderes Türel’den Balbey için geri adım

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Balbey Mahallesi için Cumhurbaşkanlığı tarafından çıkarılan acele kamulaştırma kararından sonra gelen tepkiler üzerine geri adım attı.

Antalya- Antalya Büyükşehir Belediyesi, Balbey Mahallesinin bütününü kapsayan acele kamulaştırma kararının ardından Balbey halkı tarafından gelen tepkiler üzerine yaptığı yazılı açıklamayla geri adım attı.

Yapılan açıklamada verilen kararın daha önce Balbey’in tamamının yenileme alanı ilan edilmesi ve diğer etaplarda aynı şekilde on metrekareden küçük ve ulaşılamayan hak sahiplerinin bulunması nedeniyle Balbey’in tamamı için alındığını ancak bu acele kamulaştırma kararının vatandaşlar tarafından yanlış yorumlandığını iddia etti.

Belediye yaptığı açıklamanın devamında ise Cumhurbaşkanlığınca daha önce verilen Balbey’in bütününü kapsayan acele kamulaştırma kararının düzeltilmesinin talep edildiğini ve düzeltme talebinin 1. Etaptaki 6722 ve 6636 adalardan oluşan 2 adada ulaşılamayan ve 10 metrekarenin altında hisseleri bulunan 19 hissedarın toplam 1066,79 metrekare alanını kapsadığını. Bunun dışında 21/02/2019 tarihli ve 98020357-752.01.01-E17487 sayılı yazının, Balbey’de bulunan diğer parsel ve alanlara ait acele kamulaştırma kararının kaldırılmasının talep edildiğini belirtti.

Benzer Yazılar