SAĞLIK SOKAK

Kasaplar Odasından tavuk döner uyarısı

Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, bir şişin ortasında akşama kadar bekleyen tavuk dönerin renginin değişip bakteri ürettiğini belirterek uyardı: Öldürebilir.

Antalya- Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı bir şişin ortasında akşama kadar bekleyen tavuk dönerin renginin değişip bakteri ürettiğini belirterek, “Tavuğun zehirlemesi insanı ölüme götürür” uyarısında bulundu.

Halkın alım gücünün düşmesiyle 2 liraya tavuk dönerlerin çıktığını söyleyen Osman Yardımcı, ” Maliyeti 2.5 lira olan şeyi 2 liraya satıyorlar.  Ne var bunun içinde? Bunu bir araştırsınlar, tahlil yapsınlar. Vatandaşların alım gücü az, ama sağlık o kadar ucuz değil. Bu nedenle tavuk dönerlerin denetlenmesi gerekiyor” diye eleştirdi.

Antalya’nın ikliminin sıcak olduğunu da kaydeden  Osman Yardımcı, “Tavuk döner bir şişin ortasında akşama kadar beklediği zaman rengi değişir ve bakteri üretir. Tavuk zehirlemesi insanı ölüme götürür” dedi. Restoran müdürü Necip  Çal ise ucuza satılan tavuk dönerin içerisinde mutlaka katkı maddesi bulunduğunu belirterek, kalitenin ucuza verilemeyeceğini söyledi.
Ucuza satılan tavuk dönerde deri bulunduğunu kaydeden Necip  Çal, ” Tavuk döner satanların da bildikleri, inandıkları firmalarla alışveriş yapmalarını öneriyoruz. Tavuğun kilo fiyatına göre 100-150 gramlık tavuk dönerin 7-8 TL’den satılması gerekiyor” diye konuştu.

 

Benzer Yazılar