SOKAK

Küçük Armutlu saldırıları protesto edildi

Antalya Sokakları – İstanbul Küçük Armutlu’da 1 Mart Salı günü başlayan polis saldırıları ve Sarıyer Belediyesi’nin Halk Meclisi ile Armutlu Özgürlükler Derneği’nin inşaat çalışmasını yıkmasının ardından Antalya’da protesto eylemi gerçekleştirildi.

İstanbul Küçük Armutlu’da 1 Mart Salı günü başlayan polis saldırıları ve Sarıyer Belediyesi’nin Halk Meclisi, Armutlu Özgürlükler Derneği’ni yıkmasının ardından Antalya Attalos Meydanı’nda protesto eylemi gerçekleştirildi. Yapılan protestoda “Halkız, haklıyız, kazanacağız” , “Armutlu faşizme mezar olacak” sloganları atıldı.

IMG_9461
Grup adına basın açıklaması yapan Baran Akın, Dilek Doğan, Yılmaz Öztürk’ün Küçük Armutlu’da katledilmesine dikkat çekerek “Halkın ibadethanelerine dahi saygısı olmayan faşist iktidar, mahallenin ranta açılması ve devrimci değerlerinden uzaklaşması için elinden geleni yapacağını göstermiş oldu. Evine baskın yapan polislere galoş giyinin dediği için ailesinin yanında katledilen Dilek Doğan için kurduğumuz adalet çadırına defalarca saldırmıştır. Silahlarla insanlarımızın peşinden koşup kurşun sıkmışlardır. Şimdi de bu katliam saldırılarının yanında yıkım saldırısı da başladı.” dedi.

Kitle sloganlarla basın açıklamasını sona erdirdi.

Benzer Yazılar