İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » Emek ve Demokrasi Güçleri, Atatürk Havalimanı saldırısını kınadı

Emek ve Demokrasi Güçleri, Atatürk Havalimanı saldırısını kınadı

    Antalya Sokakları – Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yaşanan terör saldırısını kınadı. Şu ana kadar 41 kişinin yaşamını yitirdiği saldırının ardından Attalos Meydanı’nda yapılan açıklamada: “Öldürerek bizi terbiye etmeye çalışıyorlar” denildi.

    atatürk havalimanı“Atatürk Havalimanı’nda Yaşanan Terör Saldırısını Kınıyoruz” yazılı pankart açan kitle adına basın açıklamasını okuyan Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Vahap Tuncer ülkenin birinci gündem maddesinin güvenlik sorunu olmaya devam ettiğini belirtti. AKP’nin 2003 yılından bu güne kadar barışçıl siyasetten uzaklaştığını, Suriye’nin iç işlerine karıştığını ifade eden Tuncer, Suriye’deki cihadçı çetelere destek verildiğini söyledi.

    açıklama“Bir yandan ülkemizin içinde ve dışında adı konulmamış bir savaş varken, diğer yandan da ülkemiz içinde demokrasi dili ve demokratikleşme adımları yerine daha otoriter ve baskıcı bir düzen oluşturulmuştur” diyen Tuncer, sorumluların derhal istifa etmesi çağrısı yaptı. Ülkede can ve mal güvenliğinin kalmadığını ifade etti. “Öldürerek bizi terbiye etmeye çalışıyorlar. Ülkemizde içte ve dışta kan gölü içine atanların bu kan gölünden ülkemizi çıkarmaları çok kolay görünmüyor” dedi.

    Tuncer yaşamlarını kaybedenlerin ailelerine baş sağlığı dilerken sözlerine şöyle devam etti: “Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri, demokrasiden, barıştan, medeniyetten ve başta insanlar olmak üzere tüm canlıların yaşamasından ve yaşatılmasından yanadır”.