KENT MANŞET

KESK Antalya saldırıyı lanetledi

İstanbul Atatürk Havalimanı’na yaşanan bombalı saldırıya ilişkin KESK basın toplantısı gerçekleştirdi. Ayar, “Artık savaş dilinden vazgeçmesini bekliyoruz” dedi.

Antalya- Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen bombalı saldırıya ilişkin KESK Antalya Şubesi, basın toplantısı gerçekleştirdi. Eğitim-SEN binasında gerçekleştirilen basın toplantısında KESK Dönem Sözcüsü Mustafa Ayar, “Ülkede hiçbir acı yaşanmasın, hiçbir ölüm olmasın diyenlere acımasızca saldıran ve ülkemizin içine düştüğü açmazı sorgulayan her kişiyi, grubu, kurumu teröristlikle suçlayanlar, gerçek teröristlere engel olamıyor” dedi.


“KİMSE KENDİNİ SORUMLU HİSSETMİYOR”

Ayar, güvenlik önlemlerinin en üst düzeyde olduğu iddia edilen İstanbul Atatürk Havalimanı’na 36 kişinin hayatını kaybettiği ve 147 kişinin yaralandığına söyleyerek, “7 Haziran seçimlerinden bu güne kan gölüne dönen ülkemizde gün geçmiyor ki yeni bir katliam, saldırı haberi ile sarsılmayalım” şeklinde konuştu.

Günden güne artan şiddet olaylarıyla ilgili Ayar, ülkedeki kimsenin can güvenliğinin kalmadığın, bu saldırılar ve katliamlarda hiçbir yöneticinin kendi sorumlu hissedip istifa etmiyor olmasını eleştirdi.

cf4428_f2c0c32b99414154b099b820acbcb954-mv2 - Kopya“HALKIN CAN GÜVENLİĞİ TEHLİKEDE”

“Artık savaş dilini kullanmaktan vaz geçmesini bekliyoruz” diyen Ayar, bugüne kadar yaşanılan katliamların tüyler ürpertici olduğunu ve uluslar arası alanda ülkenin giderek yalnızlaştığını söyledi.

Ayar son olarak, “Bugüne kadar bu tür saldırı tehditlerini hafife alanlar, tüm uyarılara rağmen görmezden gelenler, halkın can güvenliğini tehlikeye atan tüm sorumlular derhal istifa etmelidir” dedi.

Benzer Yazılar