DOĞA MANŞET SOKAK

Kumluca’da hayvanseverler eylem yaptı

Kumluca’da yaşayan bir çiftin iki köpeğinin zehirlenip ölmesi sonrası İngilizler, eylem yaptı ve bölge halkından duyarlı davranmalarını istedi.

Antalya – Kumluca’ya bağlı Adrasan Mahallesi’nde oturan İngiliz Gill ve Howard Gillian çiftinin beslediği ‘Hady’ ve ‘Jack’ adlı köpeklerin zehirlenip ölmesi üzerine bölgede yerleşik yaşayan İngilizler, olayı protesto etti. Köpeklerin yaban domuzları için atılan zehirli yemleri yedikten sonra öldüğünü belirten İngilizler, bölge halkından duyarlı davranmalarını istedi. Bunun Özel bir restoranda toplanan İngilizler adına konuşan Şaziye Koçyiğit, “Gill ve Howard Gillian çiftinin acısını paylaşıyoruz. Çünkü onlar iki köpeğini kaybetti. Onlar köpeklerini çocukları gibi seviyordu. Şu an üzüntülerinden konuşamazlar durumdalar. O yüzden benim konuşmamı istediler. Rastgele atılan zehirli yiyecekler bizi çok üzüyor. Rastgele yerlere zehirli yiyecekler atmayın. Bu bir çözüm değil” dedi.

Bölge halkının bahçelerine dadanan yaban domuzları için çevreye zehirli yiyecekler attığını öne süren Koçyiğit, köpeklerin de bu yemleri yiyerek öldüğünü tahmin ettiklerini aktardı. Koçyiğit, “Domuzlar için atılan zehirleri hiçbir domuz yemez. Domuzlar akıllı hayvanlardır. Bu zehirleri köpeklerimiz yiyor. Zehirli yiyeceklerin atılmaması için biz elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Lütfen bizlere yardımcı olun” diye konuştu.

 

Kaynak: Antalyadanhaber

Benzer Yazılar