MANŞET SOKAK

Binlerce Antalyalı Cumhuriyet için yürüdü

Cumhuriyet’in 93’üncü yıldönümü, Muratpaşa Belediyesi ve Antalya El Ele Platformu’nun düzenlediği Cumhuriyet yürüyüşü ve fener alayıyla Antalya’da kutlandı.

Antalya – Antalya’da Cumhuriyetin ilan edilişinin 93’üncü yıldönümü dolayısıyla fener alayı düzenlendi. Konyaaltı varyantından başlayan ve Cumhuriyet Meydanı’nda sona eren yürüyüşe binlerce Antalyalı katıldı.

muratpasa-29-ekim1-26Kutlamalar çerçevesinde sanatçı Candan Erçetin Cumhuriyet Meydanı’nda konser verdi. Konser öncesinde yurtdaşlara seslenen Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Cumhuriyet Meydanı binlerce kişi ile doldurduk. Her bayram buraya geliyorsunuz. Bomba patlıyor geliyorsunuz, suikast düzenleniyor geliyorsunuz, korku yayıyorlar geliyorsunuz. Bütün Türkiye’yi sindirip evlerine hapsediyorlar, geliyorsunuz. Ayaklarınıza sağlık. Sizlerle gurur duyuyorum.” dedi.

“TÜRKİYE’NİN YOLU BARIŞTIR”
Aydın’da Cumhuriyet Bayramı etkinliğine katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’a yapılan silahlı saldırıya da değinen Ümit Uysal “Bülent Tezcan’a Aydın’da bir saldırı oldu. Saldırıyı kınıyoruz. Şiddetle Türkiye’de bir yere varmak isteyen herkesi kınıyoruz. Türkiye’nin yolu barıştır” dedi.

Fotoğraflar: Muratpaşa Belediyesi

Benzer Yazılar