DOĞA MANŞET SOKAK

Çevre mücadelesi veren çiftin cinayetinde bir şüpheli gözaltına alındı

Antalya Finike’de yayla evinde öldürülen yaşam savunucuları Ali Ulvi Büyüknohutçu ve Aysim Büyüknohutçu’nun şüpheli ölümleriyle ilgili bir kişi gözaltına alındı. Şüpheli Ali Yumaç, ilk ifadesinde üstlendiği cinayeti para için işlediğini iddia etti.

Antalya- Antalya’nın Finike ilçesinde önceki gün ortaya çıkan ve yıllardır yürüttüğü çevre mücadelesiyle tanınan Ali Ulvi Büyüknohutçu ve eşi Aysim Büyüknohutçu’nun öldürülmesiyle ilgili yürütülen soruşturmada şüpheli Ali Yumaç gözaltına alındı. Şüphelinin ilk ifadesinde cinayeti para için işlediğini söylediği öğrenildi. Büyüknohutçu’nun avukatı ise soruşturmanın derinleştirilmesi için Savcılığa başvuracaklarını kaydetti. Büyüknohutçu’nun, son günlerde evinin çevresinde görülmeye başlanan Ali Yumaç hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlandığı öğrenildi. Antalya’yı sarsan cinayetin bir azmettireni olup olmadığı henüz netlik kazanmazken Büyüknohutçu’yu tanıyanlar olayın bütün yönleriyle değerlendirilmesini bekliyor.

AV. İSMAİL DOĞAN TUNÇBİLEK: ‘ŞÜPHELİ BİR SÜREDİR BÖLGEDE DOLAŞIYORDU’
Finike’deki mermer ve taş ocaklarının yarattığı doğa tahribatına karşı yürüttüğü mücadele ve açtığı davalarla tanınan Ali Ulvi Büyüknohutçu’nun avukatı İsmail Doğan Tunçbilek, gözaltına alınan kişinin bir süreden beri bölgede dolaştığının belirlendiğini, Büyüknohutçu’nun da bu kişi hakkında suç duyurusunda bulunmak istediğini söyledi.

KATİLİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMAK İSTEMİŞ
Ali Ulvi Büyüknohutçu’nun bölgede 5 Mayıs’ta çıkan yangını Ali Yumaç’ın çıkardığından şüphelendiğini belirten avukat İsmail Doğan Tunçbilek, bu kişi hakkında suç duyurusunda bulunacağını kendisine söylediğini anlattı. Avukat Tunçbilek’in aktardığına göre 5 Mayıs gecesi evin çevresinde çıkan yangını haber veren şüpheli Ali Yumaç, Büyüknohutçu’dan 300 lira istedi ancak Büyüknohutçu 100 lira verdi. Son günlerde evinin çevresinde görülmeye başlayan Yumaç’ın hareketlerinden şüphelenen Büyüknohutçu’nun tedirginliği yangının ardından iyice arttı.

Büyüknohutçu çiftinin cenazeleri, 13 Mayıs Cumartesi Antalya Muratpaşa Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından Andızlı Mezarlığı’nda defnedilecek.

Kaynak: Yusuf Yavuz

Benzer Yazılar