İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » Emek ve Demokrasi Güçleri’nden Ergen ve Papila’ya özgürlük talebiyle oturma eylemi

Emek ve Demokrasi Güçleri’nden Ergen ve Papila’ya özgürlük talebiyle oturma eylemi

    Antalya Sokakları- Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri ‘FETÖ’ soruşturması kapsamında gözaltına alınan Birleşik Haziran Hareketi Yürütme Kurulu Üyesi Zeynel Abidin Ergen’e ve sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek tutuklanan Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi(SYKP) İl Yöneticisi İsmet Papila’ya özgürlük talebi için Cumhuriyet Meydanı’nda oturma eylemi gerçekleştirdi.

    ‘Devrimci tutsaklara özgürlük’, ‘İsmet Papila’ya özgürlük’, ‘Zeynel Abidin Ergen serbest bırakılsın’ sloganlarının yükseldiği oturma eyleminde konuşma yapan Çağdaş Hukukçular Derneği(ÇHD) Antalya Şube Başkanı Deniz Yıldırım, “Zeynel hoca için beş gündür buradayız. Zeynel Hoca FETÖ operasyonu kapsamında gözaltına alındı. Ömrü sosyalizm için mücadele vermekle geçmiş bir arkadaşımızdır. Düne kadar iktidar Cemaat ve AKP’nin ortaklığıyla yürüyordu. Bugün iktidarda olanlar, Cemaat’in yürüttüğü kumpas operasyonlarının savcısı olduklarını söylüyorlardı. Cemaat gerek yargıda gerek kolluk kuvvetlerindeki örgütlenmesi ile Türkiye’nin geleceğini belirleyen siyasi operasyonlar yaptı ve bunların hepsi AKP döneminde oldu. Aralarında çıkar kavgası Darbe girişimine kadar geldi ve bu çekişmenin çamurunu bize sıçratmaya çalışıyorlar” dedi.

    ÇDH’li avukatların ‘FETÖ’ soruşturması kapsamında gözaltına alınmasına da değinen Yıldırım, “Münip Ermiş, Lider Tanrıkulu, Hakan Evcin arkadaşlarımız bu kapsamda gözaltına alındılar. Hakan Evcin, FETÖ ile ilgili hiçbir delil bulunmamasına rağmen FETÖ operasyonundan dolayı tutuklandı ve FETÖ operasyonundan tutuklanan kişilerle aynı koğuşa konuldu bu bile büyük bir travmadır” dedi.

    Deniz Yıldırımın konuşmasının ardından bir süre daha devam eden oturma eylemi sloganlarla sona erdi.