EĞİTİM MANŞET SOKAK

Antalya’dan Hakkarili çocuklara kitap desteği

Muratpaşa Belediyesi, düzenlediği kitap bağışı kampanyası kapsamında 21 köy okuluna 5200 kitap ulaştırdı. Kitap bağışı kampanyası çerçevesinde, müfredata uygun yardımcı ders kitapları, ansiklopediler ile çocuklara yönelik öykü, roman ve boyama kitapları yer alıyor.

Antalya – Muratpaşa Belediyesi, düzenlediği kitap bağışı kampanyası kapsamında 21 köy okuluna 5200 kitap ulaştırdı.
Muratpaşa Belediyesi tarafından başlatılan ve devam eden kampanyayla vatandaşlardan toplanan kitaplar, tasnif edilerek okullara dağıtılıyor. Kütüphane Müdürlüğü, bugüne kadar 21 köy okuluna 5200 kitabı ulaştırdı. Geçtiğimiz hafta içerisinde Van Vali Adnan Dardenliler Ortaokulu’na 130, Hakkari 23 Nisan Ortaokulu ve Akhisar Başlamış Ceyhan Karasoy Ortaokulu’na 120, Antalya Kepez Göksu Ortaokulu’na 117, Antalya Muratpaşa Spor Lisesi’ne 165 kitap gönderildi. Kitap bağışı kampanyası çerçevesinde, müfredata uygun yardımcı ders kitapları, ansiklopediler ile çocuklara yönelik öykü, roman ve boyama kitapları yer alıyor.

Kitap bağışı kampanyası katılmak isteyen vatandaşlar, 444 80 07 numaralı Turunç Masa hattına başvuruda bulunabilir.muratpaşa2

Kaynak: Ajanslar

Benzer Yazılar