ÇOCUK EĞİTİM KADIN LİSE SOKAK

Tacizden yargılanan müdür yardımcısının iki benzer davası birleşti

Antalya – 75’inci Yıl Cumhuriyet Lisesi’nde, 2 kadin öğrenciye cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılanan müdür yardımcısı 51 yaşındaki M.D’nin davaları birleştirildi. M.D, her iki öğrencinin düşük notlarını yükseltmesi için kendisinden talepte bulunduğunu, bu nedenle iftira atıldığını iddia etti.

Antalya’da 75’inci Yıl Cumhuriyet Lisesi’nde, 2 kadın öğrenciye cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılanan müdür yardımcısı 51 yaşındaki M.D’nin davaları birleştirildi. M.D, her iki öğrencinin düşük notlarını yükseltmesi için kendisinden talepte bulunduğunu, bu nedenle iftira atıldığını iddia etti.

Muratpaşa İlçesi’ndeki 75’inci Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi 12’nci sınıf öğrencisi 18 yaşındaki S.Z.D., geçen aralık ayında müdür yardımcısı 51 yaşındaki M.D.’nin kendisini taciz ettiğini söyledi. S.Z.D, okulda bayıldığını bu sırada M.D.’nin hem revirde hem de odasında masaj bahanesiyle kendisine tacizde bulunduğunu ifade etti. S.Z.D., olayı okulda bir kadın öğretmene anlatması üzerine soruşturma başlatıldı. Bu olayın yankıları devam ederken 10’uncu sınıf öğrencisi 16 yaşındaki N.C. de aynı müdür yardımcısı hakkında benzer şikayette bulundu. Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü hakkında soruşturma başlatılan M.D.’yi açığa aldı. M.D., cinsel istismar iddiaları nedeniyle tutuklandı. M.D. hakkında, S.Z.D’ye cinsel saldırı suçundan 1’inci, N.C.’ye cinsel saldırı suçundan ise 6’ncı Ağır Ceza mahkemelerinde dava açıldı.

GEÇEN ŞUBAT AYINDA İKİ DAVADAN DA TAHLİYE EDİLMİŞTİ
Geçen Şubat ayında yapılan yargılamada, 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi M.D.’nin bu suçtan tahliyesine karar verdi.

Öğrencisi S.Z D.’yi, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘çocuğun basit cinsel istismarı’ iddialarıyla 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan M.D, mahkemede yaptığı savunmasında mesleğini küçük düşürecek hiçbir eylem içinde bulunmadığını iddia etti. Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen M.D., duruşmada 10 öğrencinin lehine ifade vermesi üzerine, tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

DAVALAR BİRLEŞTİRİLDİ
Hakkındaki iki dava birleştirilen M.D’nin yargılanmasına 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

REVİRDE VE ODASINDA TACİZLERE UĞRADIM
Diğer olayın mağduru S.Z.D. duruşmada M.D.’den şikayetçi olduğunu söyledi. Her adet döneminde rahatsızlandığını ve bayıldığını kaydeden S.Z.D., bu zamanlarda M.D.’nin revirde ve odasında kendisine masaj yapmak bahanesiyle tacizde bulunduğunu ifade etti. S.Z.D., tacizlerin geçen kasım ve aralık ayında bir ay kadar devam ettiğini söyledi. İlk tacizden sonra ‘bana kimse inanmaz’ düşüncesiyle olayı kimseyle paylaşmadığını kaydeden S.Z.D, “Tacizler devam edince olayı bir öğretmenimize anlattım. M.D, beni taciz etti, şikayetçiyim” diye konuştu.

ÖĞRENCİLERİN İFTİRA ATTIĞINI İDDİA ETTİ

Tutuksuz yargılanan M.D. ise her 2 öğrencinin kendisine iftira attığını iddia etti.Dava ertelendi. Tacizden yargilanan müdür yardımcısı halen başka bir okulda görev yapiyor.

Kaynak: ajanslar

Benzer Yazılar