EMEK SOKAK

Rektörlük hukuksuz sürgün için tazminat ödeyecek

Antalya – Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü, Prof.Dr.Ertan Yılmaz’ı hukuksuzca görevden alması sebebiyle 5 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum edildi.

2013 yılında Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı Başkanlığından, birinci basamak sağlık hizmeti veren mediko sosyale sürgün edilen ve hastanedeki görevine son verilen Prof. Ertan Yılmaz, yürütülen mücadele sonucunda görevine geri döndü, ardından açtığı tazminat davasını kazandı. Davada verilen kararla, Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü, Prof.Dr.Ertan’a 5 bin lira manevi tazminat ödeyecek.

Konuyla ilgili çok fazla yorum yapmayacağını belirten Prof.Dr. Yılmaz, “Bu tür olumsuzlukları hiç kimsenin yaşamamasını diliyorum. Bu süreçte destek olan herkese, doğrudan müdahil olan TTB Merkez Konseyi, TTB-UDEK-UYEK, Akdeniz Üniversitesi Öğretim Elemanları Derneği, Antalya Tabip Odası, Türk Dermatoloji Derneği, Deri ve Zührevi Hastalıklar derneklerine ve bu davalardaki avukatlarım Ziynet ÖZÇELİK, Mustafa ŞAHİN ve Cankat ŞAHİN’e sonsuz teşekkür ederim” dedi.

Prof. Dr. Yılmaz, tazminat davasını sembolik olarak açtığının altını çizerek, tazminat olarak alacağı parayı Antalya Sakatlar Derneği’ne bağışlayacağını açıkladı.

Kaynak: antalyasolu

Benzer Yazılar