DOĞA KENT MANŞET SOKAK

Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu Çevre Bilinci Parkı açılıyor

Muratpaşa Belediyesi, Antalya’nın Finike ilçesinde işlenen cinayette hayatlarını kaybeden çevreci çift, Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu’nun isimlerinin Güzeloluk Mahallesi’nde bir parka verilmesini kararlaştırmıştı. Park 4 Kasım’da düzenlenen etkinlikle açılacak

Antalya Sokakları – Mayıs ayında Antalya’nın Finike ilçesine bağlı Kızılcık Yaylası’ndaki 2 katlı evlerine giren bir kişi tarafından katledilen ve bölgedeki mermer ocaklarına karşı mücadeleleri ile bilinen Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin isimleri Muratpaşa’da yaşayacak. Muratpaşa Belediye Meclisi’nin Eylül ayı olağan oturumunda, çiftin isimlerinin Güzeloluk Mahallesi’nde 1888 – 1889 sokak kesişiminde yer alan parka verilmesi oy birliğiyle kabul edilmişti. 9 bin 285 metrekare büyüklüğündeki park, çiftin mücadelesinin yaşatılması için Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu Çevre Bilinci Parkı adını taşıyacak.

DOĞA VE YAŞAM SAVUNUCULARI ANTALYA HALKINI PARKIN AÇILIŞINA ÇAĞIRIYOR
“Antalya’nın Finike ilçesinde yaşayan ve Sedir ağacı ormanlarını korumak için bölgedeki taş ocaklarına karşı verdikleri mücadeleyle bilinen dostlarımız Ali ve Aysin Büyüknohutçu, acımasız bir cinayet sonucu 9 Mayıs 2017 aramızdan alınmıştı.
Ali ve Aysin’in acısı hala içimizdeyken, üzerinden aylar geçmiş olmasına rağmen cinayet hala şaibeli, hala aydınlatılmadı. Yaşam savunucularına yapılan saldırılar ise devam etti. Tüm ülkede doğamız ve kentlerimiz sermaye dostu iktidar tarafından talan edilmeye devam ediyor.
Ali ve Aysin Büyüknohutçu çiftini, ve verdikleri örnek doğayı koruma mücadelesini unutmamak ve unutturmamak için, 4 Kasım tarihinde Antalya – Muratpaşa’da buluşuyoruz. Onları, adlarını vereceğimiz parkta düzenleyeceğimiz anma etkinliğiyle ölümsüzleştireceğiz.
Tüm kent ve doğa mücadelesi veren kurum ve bireyleri 4 Kasım 2017 tarihinde, tüm gün düzenleyeceğimiz etkinliğe davet ediyoruz.”
4 Kasım Cumartesi günü saat: 12.00’da başlayacak açılış ve anma etkinlikleri tüm gün sürecek.

Benzer Yazılar