KENT MANŞET SOKAK

Muratpaşa Belediyesi’nden coşkulu Cumhuriyet kutlaması

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal,  on binleri buluşturan Cumhuriyet Meydanı’ndaki 29 Ekim kutlamalarında
“Cumhuriyet bizim umudumuzdur, ülkümüzdür, sevdamızdır. Birliktelik harcımız, birlikteliğimizdir. Bayramlarımızda hep beraber çelenk koymamızı engelleyen o ucube yönetmeliği biran önce kaldırsınlar” diye konuştu.

Antalya – Muratpaşa Belediyesi’nin Cumhuriyet’in ilanının 94’üncü yıldönümü kutlamaları 100’ün üzerinde sivil toplum örgütü, siyasi parti, sendika, hemşeri derneğinin birlikteliğiyle oluşan Cumhuriyet İçin El Ele Platformu’nun desteğiyle Konyaaltı varyanttan Cumhuriyet Meydanı’na uzanan fener alayıyla başladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun da katıldığı yürüyüşte on binler 600 metrelik Türk bayrağı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün dev posterini taşıdı.

Konyaaltı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na yaklaşık 3 kilometre süren fener alayı devam ederken Cumhuriyet Meydanı’nda Bulutsuzluk Özlemi sahne aldı. ‘Doğum Günün Kutlu Olsun Türkiyem’ yazılı pankartla süslenen sahnede Bulutsuzluk Özlemi, sevilen şarkılarını meydanı dolduran on binlerle birlikte söyledi. Konserin ardından yürüyüşe katılan protokol üyeleri, meydandaki Antalyalıları Türk bayraklarıyla selamladı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de Cumhuriyet Meydanı’ndaki kutlamalara katılırken CHP Genel Başkan Yardımcısı Budak ve Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, birlikte sahneye çıkarak Antalyalıları selamladı.

BİRARADAYIZ
Başkan Uysal, kutlamalarda yaptığı konuşmasına “Yine bir bayramda bir aradayız. Bizim bir arada olmamamız mümkün değil. Sağanak yağış altında da bir arada oluyoruz. Biz her koşulda bir arada oluyoruz. Ülkede göz gözü görmez iken bir arada oluyoruz. Korku cumhuriyetleri yaratılırken bir arada oluyoruz. Terör korkusu olurken bir arada oluyoruz. Hukuk ihlalleri her yeri kapladığında da bir arada oluyoruz” sözleriyle başladı. Muratpaşa Belediyesi olarak bütün milli bayramlarda, bütün özel günlerde birarada olduklarını ve olmaya devam edeceklerinin altını çizen Başkan Uysal, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü yalnız bırakmamaktır bu yaptığımız. Cumhuriyeti yalnız bırakmamaktır bu yaptığımız. Hukukun üstünlüğünü yalnız bırakmamaktır bu yaptığımız. Demokrasi sosyal laik hukuk devletini yalnız bırakmamaktır bu yaptığımız” diye konuştu.

SÜPER ÇOCUKLAR
Cumhuriyet Meydanı’ndaki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları konuşmaların ardından Türk Halk Müziği sanatçısı Sümer Ezgü konseriyle devam etti. Sümer Ezgü konserinde bağlama, melodika, gitar, bateri, keman, piyano ve koromuzdan oluşan karma çocuk topluluğu ‘Süper Çocuklar’ da coşkulu Cumhuriyet kutlamasına renk kattı.

VALİLİK KUTLAMASINA İLGİ OLMADI
Antalya Valiliğinin düzenlediği Meltem mahallesi Kapalı Spor salonundaki kutlamalar ise yağmur yağışı ve ilgisizlik nedeniyle sönük geçti.

Benzer Yazılar