DOĞA MANŞET SOKAK

Antalya’da 3. havaalanına tepkiler büyüyor: “Bu toprakları, bu doğayı terk etmek istemiyoruz”

Kaş İlçesi’nde havalimanı yapılması planlanan bölgeye yürüyüş düzenlendi.

Antalya – Kaş Turizm ve Tanıtma Derneği ile Pınarbaşı Mahalle Muhtarlığı tarafından havalimanı yapılması planlanan bölgeye yürüyüş düzenledi. Yürüyüşe, Pınarbaşı Mahalle Muhtarı Tevfik Muslu, Kaş Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Munise Ozan ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle vatandaşlardan oluşan yüzlerce insan katıldı.

HAVAALANI YAPILMAK İSTENEN ALAN YURTTAŞLARA TANITILDI
Yürüyüşe katılanlar, Pınarbaşı Mahallesi Güllüce Mevkii’ndeki Yörüklerin kışladığı alanda toplandıktan sonra yürüyüşe geçti. Havalimanı yapılması düşünülen alandaki tarihi kalıntılar katılımcılara gösterildi. Endemik bazı bitkiler ve meşe ağaçları tanıtıldıktan sonra bölgeye niçin havalimanı yapılmaması gerektiği anlatıldı. Yaklaşık 3 saat süren 10 kilometrelik yürüyüş sonrası katılımcılar Pınarbaşı Mahallesi Meydanı’na geldi.

“TOPRAKLARIMIZI VERMEYECEĞİZ”
Meydanda konuşan Mahalle Muhtarı Tevfik Muslu, “Bu toprakları, bu doğayı terk etmek istemiyoruz. Bu bölgede havalimanı istemiyoruz. Bunun gerekçeleri gayet açık. Topraklarımızı vermeyeceğiz. Bize verdiğiniz destek için hepinize teşekkür ediyorum. Havalimanı isteniyorsa başka yere yapılabilir. Ama bu tarihin, doğanın içinde değil” dedi.
Kaş Turizm ve Tanıtma Derneği tarafından bölge halkına havalimanına neden karşı olduklarını anlatan broşürler dağıtıldı.

Kaynak: Ajanslar

Benzer Yazılar