SOKAK

Antalya’da CHP’li beş vekilden dördü Kılıçdaroğlu’na desteğini açıkladı

CHP’li 7 milletvekili, 1 Kasım seçim sonuçları üzerinden yapılan olağanüstü kurultay çağrılarına karşı çıkarak, “Olağan kongre süreci, tüm partililerimize eleştiri, görüş ve önerilerini sunmaları için önemli bir platformdur. Bu sürecin kesilerek, acil, olağanüstü bir kurultay ile genel başkanlık yarışı yapılmasının, CHP’ye de ülkemize de katkısı olmayacaktır. Biz Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun yanındayız” görüşlerini paylaştı.
Antalya milletvekilleri Çetin Osman Budak, i Devrim Kök, Mustafa Akaydın, Niyazi Nefi Kara yanı sıra Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, ve Isparta Milletvekili İrfan Bakır, olağanüstü kongre çağrılarıyla ilgili ortak bir açıklama yaptı.

“KILIÇDAROĞLU’NUN YANINDAYIZ”
Milletvekilleri olarak, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olduklarını bildiren milletvekilleri, şöyle devam etti:
“AKP’nin hukuk, demokrasi, eğitim, ekonomi gibi temel alanlardaki tahribatını durdurabilecek tek güç CHP’dir. Türkiye’nin bugün CHP’den beklediği şey, genel başkan değişikliği değil; umut, ortak akıl ve güven merkezi olabilme yönünde ilerlemesidir. Halkımızın tümünü içine alacak bir tartışma ile tarihi ön yargıları kırabilmesidir. Partimiz CHP’nin, bu yürüyüşünü başarıya ulaştıracağına ilişkin güçlü mesajı; birlik ve beraberliğini her koşulda koruyarak, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde vereceğine inanıyoruz.
Milletvekilleri olarak; şiddet ve nefret dilini reddeden tutumu, toplumu kucaklayan mesajları ve devlet adamı duruşuyla örnek olan Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olduğumuzu bildiriyor, tüm partililerimizi, özgür iradeleriyle halen devam eden olağan kurultay sürecine katkı sunmaya çağırıyoruz.”

Benzer Yazılar