SOKAK

Antalya’da yüzlerce kişi “Üç Fidan”ı andı

Antalya – 12 Mart darbesinin katlettiği Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, Emek ve Demokrasi Güçlerinin çağrısıyla toplanan yüzlerce kişi tarafından anıldı.

Emek ve Demokrasi Güçleri’nin çağrısıyla Kapalıyol’da toplanan yüzlerce kişi, 43 yıl önce katledilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı anmak için Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. Cumhuriyet Meydanı’na gelinmesinin ardından idam edilen devrimcilerin son mektupları 3 genç tarafından okundu. Ardından yapılan basın açıklamasında, “İdamlarınız sökmedi, baskılarınız da sökmeyecek. Bizleri boyunduruğu altına alıp bize karanlık bir geleceği dayatanlara karşı 6 Mayıs’ta yine alanlarda olacağız” denildi.

Kitle adına basın açıklamasını okuyan Eylem Demirhan, ” Onları astıklarında mücadelenin biteceğine inananlar, onlardan aldığı mirası 43 yıldır her 6 Mayıs’ta meydanları dolduran binlerce Deniz, Yusuf ve Hüseyin ile karşılaştılar. 43 yıldır pek çok hükümet geldi geçti. Ancak Denizlerin uğruna mücadele etiiği şeyler değişmedi” ifadelerinde bulundu.


pi

Benzer Yazılar