MANŞET SOKAK

Antalya’da IŞİD sanıkları ilk duruşmada tahliye edildi

Antalya’da IŞİD üyesi oldukları iddiasıyla yargılanan 3 sanık ilk duruşmada tahliye edild

Antalya- Antalya’da geçen ekim ayında çatışma bölgelerindeki IŞİD üyeleriyle bağlantılı oldukları iddiasıyla aralarında pazarcılık yapan Eyüp Y. ile kızı ve eşinin de bulunduğu 7 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde ve cep telefonlarında IŞİD’e ait dokümanlar bulundu. Şüphelilerden Eyüp Y. ile Sinan D. ve Suriye uyruklu Ahmat Alalı A. tutuklandı. Eyüp Y.’nin eşi Senem Y. ile kızı Aleyna Y. ve Hakan T. ile Ammar C. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Haklarında ‘terör örgütü’ üyeliğinden 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan 7 sanığın Antalya 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına başlandı.

 TUTUKLU YARGILANAN ÜÇ SANIK TAHLİYE OLDU
Tutuklu sanıklardan Eyüp Y., IŞİD mensubu değil, milli boksör olduğunu iddia etti. Pazarcılık yaptığını anlatan Eyüp Y., cep telefonundaki materyallerin de kendisine değil, kızı Aleyna’ya ait olduğunu öne sürdü.

Tutuklu yargılanan özel güvenlik görevlisi Sinan D. de suçlamaları kabul etmedi. Cep telefonundaki yazının bir ayet olduğunu öne süren Sinan D., intihar videosunu ise internette dolaşırken görüp indirdiğini söyledi. Antalya’nın Korkuteli ilçesindeki bir hayvan çiftliğinde çalıştığını söyleyen Suriye uyruklu Ahmad Alalı A. ise 4 yıldır Antalya dışına hiç çıkmadığını, haksız yere tutuklu olduğunu iddia etti. Biri tutuksuz toplamda üç sanığın yargılandığı davanın ilk duruşmasında, üç sanık tahliye edildi.

Benzer Yazılar