KADIN KENT SOKAK

Antalya’da kadınlar barış için meşalelerle yürüdü

Antalya Sokakları- “Sarayın Savaşına Karşı Kadınlar Meşaleli Yürüyor” çağrısıyla Attalos Meydanı’nda toplanan kadınlar Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü.

AKP’nin savaş politikalarına karşı Attalos Meydanı’ndan “AKP’den hesabı kadınlar soracak” ve “Dilek Doğan Ölümsüzdür” sloganlarıyla kadınlar Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. Halkevci Kadıniar Üniversiteli Kadın Kolektifi, Liseli Genç Umutçu Kadınlar’ın çağrısıyla Cumhuriyet Meydanı’na yürüyen kadınlar adına basın açıklaması okuyan Müzeyyen Ozan, “ 7 Haziran seçimlerinden itibaren ‘400 milletvekili verin bu iş çözülsün’ diyen AKP hükümeti katletmeye devam ediyor” dedi.

IMG_4481

“BARIŞ İSTEYEN ÇOCUKLAR KATLEDİLMİŞTİR”

13 yıllık AKP hükümetinin katilleri ve katliamları meşrulaştırdığını değinen Ozan, “ 13 yıllık AKP iktidarlığı boyunca güvencesiz çalışmak zorunda kalan işçiler göz göre göre ölüme sürüklenmiştir, kadın katillerine caydırıcı ceza vermek yerine katilleri meşrulaştırılmıştır, evine ekmek almak için giden barış isteyen çocuklar katledilmiştir” ifadelerinde bulundu.
Aynı zamanda AKP hükümetinin halkları ötekileştirdiğine ve katlettiğine vurgu yapan Ozan, “ İstediği başarıya ulaşamayan AKP hükümeti ülkeyi bir iç savaşa sürüklemek için kendince ötekileştirdiği halka saldırmaya başlamıştır. Diyarbakır’da Cizre’de, Suruç’ta ve 10 Ekim günü Ankara’da yüzlerce insanı yaralamış ve öldürmüştür” şeklinde konuştu.

IMG_4477

“YILMIYORUZ, SİNMİYORUZ!”

Yaşanan katliamlara ve kadın cinayetlerine rağmen umuda dört elle sarıldıklarını belirten Ozan, “ Biz kadınlar katliamların, yolsuzlukların iktidarı olan AKP’ye inat dört elle sarılıyoruz umuda. Bu umudu evinde polis tarafından katledilen Dilek Doğan’dan, barış için Ankara’da katledilen Berna Koç ve nice kadın arkadaşımızdan alıyoruz. 10 Ekim günü Ankara’da arkadaşlarımızdan aldığımız barış bayrağını yükseltiyor ve biliyoruz bu ülkeye barışı biz kadınlar ellerimizle öreceğiz” söylemlerinde bulundu.
1 Kasım’da yine zalimlerin karşısında olacaklarını söyleyen Ozan, “Bir kadın olarak susmuyoruz haykıyoruz: Saray savaş kadınlar barış istiyor!” dedi.

da-da*

Benzer Yazılar