MANŞET SOKAK

Antalya’da piknik alanlarında içki içmek yasaklandı

Antalya Valiliği piknik alanları dahil olmak üzere açık alanda alkol kullanmayı yasakladı.

Antalya Sokakları – Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Antalya Valiliği’nin, piknik alanları dahil olmak üzere açık alanlarda alkol kullanmayı yasakladığını duyurdu.

Antalya Emniyet Müdürlüğü internet sitesinden yayınlanan duyuruda piknik yerleri ve açık alanlarda alkol içilmesinin yasaklandığını belirterek “Piknik ve ören yeri gibi alanlarda, gar, otogar, meydan, cadde, sokak, tarihi ve kültürel mekanlarda, ibadethaneler ile terk edilen kullanılmayan yapılar, inşaatlar, banka ATM’leri, köprü altları, mezarlıklar, gezinti yerleri vb. ile nerede park halinde olduğuna bakılmaksızın her türlü aracın içerisinde çevreyi rahatsız edecek şekilde ve açıkta alkol içilmesinin yasaklanarak, bu karara uymayanlar hakkında işlenen fiil başka bir suç oluşturmadığı takdirde, 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32 Maddesini ihlalden işlem uygulanacağına dair Valilik Makamı’nın Olur’ları ile karar verilmiştir.” denildi.

Yerli, yabancı turistlerin ve Antalyalıların yoğunlukla kullandığı plajlar ve piknik alanları içinde alınan bu karar kaygı uyandırdı.karar

 

Antalya milletvekili Niyazi Nefi Kara’nın yasak üzerine açıklaması;

Benzer Yazılar