KENT MANŞET SOKAK

Belediye’den Alkoçlar’a ‘halk plajını boşaltın’ yazısı

Antalya – Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alkoçlar ile bir taşıma şirketinin ortaklığında kurulan ALSE adlı şirket tarafından proje dışı olarak

İki şirketin Konyaaltı’ndaki plajları işletmesi için kurduğu ALSE isimli şirketin, kendileri için belirlenen alanların dışında kalan halk plajlarını da büfelere kiraladığı, bu nedenle bölgedeki otellerle sahile gelen vatandaşların büfelerle sorunlar yaşadığı haberlere yansımıştı.

Bölgede bulunan otelcilerin büfelere kiralanan alanların proje alanının dışına taştığını belirterek olaya müdahil olmaları üzerine tartışma yaşanmış, plaja giden vatandaşlar şezlong kiralamadığı için plajdan kovulmuştu.

BELEDİYE YAZI GÖNDERDİ: ŞEZLONG VE ŞEMSİYELERİ KALDIRIN!
Konuyla ilgili olarak CİMER’e yapılan bir şikayet, Konyaaltı sahilindeki soruna son noktayı koydu. CİMER’e yapılan şikayeti değerlendiren Antalya Büyükşehir Belediyesi, büfelerin işgal ettiği 29 ve 30 numaralı büfelerin önündeki şemsiye ve şezlongların kaldırılması için ilgili şirkete yazı gönderildiğini belirtti.

Öte taraftan halk plajına şezlong ve şemsiye koyan büfelerin, henüz bunları kaldırmadığı belirtildi. 29 ve 30 nolu büfelerin şezlong ve şemsiyeleri kaldırmaması durumunda, zabıtanın devreye girmesi bekleniyor.

Öte taraftan 29 ve 30 nolu büfelerin şemsiye ve şezlong atarak halkın ücretsiz kullanımına kapattığı alanların halk plajı olduğu Milli Emlak tarafından da teyit edildi. Söz konusu alanların proje alanı içinde olup olmadığına ilişkin başvuruya yanıt veren Milli Emlak, 18, 19, 29 ve 30 nolu büfelerin önünde yer alan ve halihazırda üstünde şemsiye ve şezlong bulunan alanların, Büyükşehir Belediyesi ile yapılan protokol çerçevesinde halkın ücretsiz kullanımına ayrılmış alanlar olduğu ifade edildi.

1 Comment
  1. Erdinç Güler 5 yıl ago

    halkın haklarının korunması yapılabilen en güzel hizmet…

Comments are closed.

Benzer Yazılar