SOKAK

Bombalı saldırılar, Antalya’da protesto edildi

Antalya’da HDP, 18 Mayıs sabahı Adana ve Mersin’de yapılan bombalı saldırıları protesto etmek için protesto yürüyüşü gerçekleştirdi.

Antalya’da Halkların Demokratik Partisi (HDP) çağrısıyla dün yapılan bombalı saldırılar protesto edildi. Bir çok parti, sendika ve kitle örgütlerinin destek verdiği yürüyüş Kapalı Yol girişinden başladı. ‘Saldırılardan yılmayacağız, Seni Başkan Yaptırmayacağız’ yazılı pankartın taşındığı yürüyüşte, ‘HDP yılmayacak’, ‘Bizler Meclise’ sloganları atıldı.

received_898007623592299

Yürüyüş sonunda Atttalos Meydanı’nda basın açıklaması yapıldı. Açıklama sırasında başında CHP şapkası bulunan bir kişinin destek vererek alķışlaması dikkat çekti. HDP Antalya eş başkanı Ahmet Kaya’nın okuduğu açıklamada 73 ayrı noktada parti binaları, araçlar, üyeler ve gönüllülerin saldırıya uğradığına vurgu yapıldı. Saldırılarının sorumlulularının açığa çıkarılmasını isteyen Ahmet Kaya “HDP’ye yönelen sempati örselenerek HDP’nin barajın altında kalması sağlanmak istenmektedir. Tayyip Erdoğan ve şürekası başkanlık hayallerinin gerçekleşmesinin yolunun ancak böyle açılabileceğini düşünmektedir.” dedi.

 

nob

Benzer Yazılar