MANŞET POLİTİKA SOKAK

CHP’den AKP’ye geçen Meclis Üyesi sayısı 5’e yükseldi

Antalya Sokakları – Kepez Belediye Meclis üyesi CHP’li Süleyman Acar, partisinden istifa ederek AKP’ye geçti. İstifanın ardından yaptığı yazılı açıklamada: “Bundan sonraki siyasi yaşamıma, dünyaya bakış açımı tam anlamıyla temsil eden Ak Parti’de devam etme kararı aldım” ifadelerini kullandı. Acar’la birlikte, son iki yıl içerisinde CHP’den AKP’ye geçen üye sayısı beşe yükselmiş oldu.
30 Mart 2014 yerel seçimlerinde CHP’den seçilen Belediye Meclis Üyeleri’nin AKP’ye transferi sürüyor. Son olarak geçtiğimiz gün Kepez Meclis üyesi Süleyman Acar da CHP’den istifa ederek AKP’ye geçti. Acar’la birlikte, son iki yıl içerisinde CHP’den AKP’ye geçen üye sayısı beşe yükselmiş oldu.
BÜYÜKŞEHİR’DE CHP VE MHP’Lİ ÜYELER AKP’DEN FAZLAYDI
30 Mart yerel seçimlerinden sonra Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 103 üyeden oluşan mecliste dağılım AKP 50, CHP 29, MHP 24 olarak gerçekleşmişti. Yerel seçim sonrası CHP ve MHP meclis üyeleri toplamı AKP’den fazlaydı. Ancak hem MHP’den hem CHP’den yapılan transferlerle AKP, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde tartışılmaz üstünlüğe kavuştu.Seçildikten sonra AKP’ye geçen meclis üyeleri yalnızca CHP ile sınırlı değil. MHP’den de AKP’ye geçen çok sayıda Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Başkanı bulunuyor.

BEŞ KİŞİDEN DÖRDÜ AYNI ZAMANDA BÜYÜKŞEHİR’DEN
Son iki yılda CHP’den Muratpaşa Belediyesi’nden seçilen Ercan Merthatun, Konyaaltı Belediyesi’nden seçilen Önder Önen, Döşemealtı Belediye Meclis Üyesi Şevket Özkan, İbradı Belediye Meclis Üyesi Serdal Çavuşoğlu ve son olarak Kepez Belediye Meclis Üyesi Süleyman Acar AKP’ye geçiş yaptı. Şevket Özkan haricinde, AKP’ye geçen meclis üyelerinin dördü, aynı zamanda Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi.

Benzer Yazılar