GENÇLİK SOKAK

CHP’li gençlerden ‘kara sinek’ protestosu

Antalya – Kurban Bayramı ardından büyük sorun haline gelen kara sinekler nedeniyle CHP İl Gençlik Kolları üyesi grup, sorumlu tuttukları Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni renkli bir eylemle protesto etti.

‘Kapalı Yol’ olarak bilinen Kazım Özalp Caddesi’nde toplanan CHP İl Gençlik Kolları üyesi grup, üzerlerinde karasinek fotoğrafları ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Menderes Türel’in, ‘Antalya’ya İyi Gelecek’ sloganı yazılı tişörtler giydi. Buradan yürüyerek havuz başına gelen gruptakiler, ‘Karasinekler İyi Gelecek’ diye slogan attı.

CHP’li gençler, burada kısa bir tiyatro gösteri yaptı. Gruptakiler, karasinek rolündeki üç gence, ‘Kim gönderdi sizleri evimize’ diye sordu. Karasinek kılığındaki gençler ise ‘Menderes başkan gönderdi’ diye yanıtladı. Ardından gruptakiler, karasinek rolündeki üç genci, ellerindeki sinekliklerle cadde boyunca kovalayarak gösteriyi tamamladı.

TÜREL’E KARASİNEK SORUSU
Gösteri ardından açıklama yapan CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Yılmaz, dünyanın yıldızı, Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı olan Antalya’nın çok uzun zamandır dünyanın dört yanından misafirler ağırlamaya alışık olduğunu söyledi. Antalya’nın kısa süre sonra G20 Zirvesi dolayısıyla dünyanın en önemli liderleri ve uluslararası basın ordusunu ağırlayacağını kaydeden Yılmaz, şöyle konuştu:
“Bu toplantının önemi Antalya için tartışılmaz. Fakat dünyanın gözü önünde Obama’nın, Putin’in, Merkel’in başının üstünden sinekler uçuştuğunda ya da tıpkı Antalyalıların her gün yaşadığı gibi yemeklerine sinek konduğunda uluslararası camiaya Menderes Türel bunu nasıl açıklayacak? ‘Antalya’da sinekler bizim günlük hayatımızın bir parçası mı’ diyecek? ‘Biz onlara alıştık, siz de alışırsınız mı’ diyecek? Yoksa ‘Bunlar Antalya’nın fıtratında var mı’ diyecek? Yine yağmur yağdı diyelim, sokaklarda yüzen insanları dünyaya nasıl açıklayacak? ‘Seçim kampanyamız vardı, altyapıyla pek ilgilenemedik mi’ diyecek Menderes Türel.”

“MENDERES TÜREL BU ÜLKENİN DÜNÜDÜR”
Menderes Türel’in bunları dert etmemiş olabileceğini savunan Gökhan Yılmaz, açıklamasını şöyle tamamladı:
“Çünkü Menderes Türel, bu ülkenin dünüdür, biz ise bugünü ve yarınıyız. Bunlar artık Türel’in derdi olmayabilir. Ancak Menderes Türel’in bize miras bırakacağı Antalya, selleri, ulaşım sorunu, karasinekleri ve çürütülen turizmi bizim derdimiz. Bütün bu sorunlar Menderes Türel’den sonra elbet çözülür, ancak dünyanın gözünde bozulan cennet Antalya imajını yeniden inşa etmek çok daha zor olacak. Belediyenin ve Menderes Türel’in tek görevi halka hizmet etmektir. Bu sebeple Menderes Türel’i derhal Antalya’nın geleceğini düşünerek, Antalya’ya hizmet etmeye davet ediyoruz. Antalya’nın geleceği, parti ve koltuğunun geleceğinden çok daha önemlidir.”

Kaynak: ajanslar

Benzer Yazılar