KÜLTÜR-SANAT MANŞET SOKAK

CHPli Nefi Kara kitabının imza gününde vatandaşlarla buluştu

CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, Şüpheli Asker Ölümlerini anlattığı “Er Mektubu Görülememiştir” isimli kitabının imza gününde vatandaşlarla bir araya geldi.

Antalya – Askerliğini yaparken çatışma dışı sebeplerle hayatlarını kaybeden ve genelde kamuoyuna intihar şeklinde yansıyan şüpheli asker ölümlerini kitaplaştıran Kara, evlatlarını vatani görevini yaptıkları esnada yitiren ailelerin çocuklarını anlattıkları mektupları derleyerek hazırladığı “Er Mektubu Görülememiştir” isimli kitabının imza gününde konuştu.

AİLELERİN SESİ TÜM TÜRKİYE’DE DUYULACAK
CHP’li Kara, askerde yaşanan birçok olayın genelde üstünün örtüldüğünü ifade ettiği konuşmasında Şüpheli Asker Ölümlerinden mağdur olan ailelerin mücadelelerine tanık olduklarında bu olayların da yargı eliyle kapatıldığını üzülerek gördüklerini belirtti. “Aileler yıllarca bu acılarının bir nebze olsun dinmesi için bir muhatap aradılar. Dönemin Milli Savunma Bakanına bu konu aktarıldığında ailelere “Ne yani bunlara şehitlik verelim de herkes askerde intihar mı etsin” gibi alaycı ve son derece yakışıksız bir yanıt verdi. Zamanında bu şüpheli ölümler yaşandığında açılan davalara bakan birçok hakim bugün hapiste. Tüm bunları birlikte okuduğunuzda bir şeylerin üstünün örtüldüğüne ikna olmaya başlıyorsunuz. Aslında bu kitabın hazırlanmasının çıkış noktası da tüm bu yaşananlar oldu” ifadelerini kullanan Kara, bu kitabın elden ele yayılması ile kamuoyunun şüpheli asker ölümleri konusunda bilgileneceğine ve bir duyarlılık oluşacağına inandığını belirtti.

Bu kitabın ilk basımının ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşları ile tüm milletvekillerine ve Hükümet üyelerine gönderildiğini, şimdi bir yayınevi ile anlaşılarak yapılan ikinci baskının tüm Türkiye’ye ulaştırılmasının amaçlandığını belirten Kara, Şüpheli Asker Ölümleri Mağduru ailelerinin sesinin herkese ulaşmasını beklediklerini dile getirdi.

Benzer Yazılar