ÇOCUK MANŞET SOKAK

Çocuklardan oyuncaklı dayanışma köprüsü

Antalya’da ilk okul öğrencileri , Sosyal Yardım Merkezi’ndeki çocuklar için en sevdikleri oyuncaklarını bağışladı.

Antalya- Antalya’da ilkokul öğrencileri, hiç oyuncağı olmayan çocuklara en sevdikleri oyuncaklarını göndererek dayanışma köprüsü kurdu. Muratpaşa Belediyesi aracılığıyla gönderilen oyuncalar için Ümit Uysal, “Bunu bir dayanışma ruhu içinde aşan çocuklarımızı kutluyorum ve Sosyal Yardım Merkezimize katkıda bulundukları için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Muratpaşa Belediyesi bebek giysilerinden yüzlerce çeşit kıyafetten oyuncak ve ev mobilyasını, dar gelirli ailelerle ulaştırdığı Sosyal Yardım Merkezi en anlamlı bağışlarından birini kabul etti. Tamamen bağışlarla toplanan eşyaların türüne ve kullanım durumlarına göre ayrılıp, tıpkı bir alışveriş merkezinde olduğu gibi raflara yerleştirildiği Kızıltoprak Mahallesi’nde bulunan merkeze, ilkokul öğrencileri en sevdikleri oyuncaklarını bağışladılar. Çocuklar, Sosyal Merkezine bağışlanan oyuncakları birer birer hediye paketi haline getirdi ve Okul Aile Birliği koordinasyonunda okula gelen  Muratpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü görevlilerine teslim etti.

Muratpaşa Belediye Başkanı  Ümit Uysal, Sosyal Yardım Merkezi’nin ihtiyaç sahibi ailelere yardım sağlamanın ötesinde toplumsal dayanışmanın işlerlik kazandığı bir yer olduğunu belirterek, “Çocuklarımızın oyuncaklarından ayrılmalarının ne kader zor olduğunu yakinen biliyorum. Bunu bir dayanışma ruhu içinde aşan çocuklarımızı kutluyorum ve Sosyal Yardım Merkezimize katkıda bulundukları için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: İHA

 

Benzer Yazılar